Ethereum Merge’de Dikkat! Dolandırıcılar Bu Üç Yöntemi Kullanabilir!

Özlem Özbek
ethereum merge'de dikkat! dolandırıcılar bu üç yöntemi kullanabilir! ethereum mergede dikkat dolandiricilar bu uc yontemi kullanabilir1
Bitlo

Ethereum Merge güncellemesi tüm heyecanıyla beklenirken, kötü niyetli kişiler de bu durumdan nasıl faydalanabileceklerini düşünmektedir.

Kripto dünyasına yeni giren yatırımcıları hedef alan dolandırıcılar, Ethereum Merge’de çeşitli yöntemlerle kazanç elde etmeyi planlıyor olabilir. PolySwam CEO’su Steve Bassi, acemi dolandırıcıların Merge’de dolandırıcılık ihtimaline karşı dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyardı. Steve Bassi, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, bu dolandırıcıların, sahte ETH 2.0 coinleri, hileli madencilik havuzları ve sahte airdropları kullanarak yapma ihtimali olduğunu söylüyor.

ethereum merge'de dikkat! dolandırıcılar bu üç yöntemi kullanabilir! ethereum mergede dikkat dolandiricilar bu uc yöntemi kullanabilir

Sahte staking havuzları

Merge, Etheruem blockchain ağının iş kanıtı (PoW) konsensüs mekanizmasından hisse kanıtına (PoS) geçişini temsil etmektedir. Bassi sahte bahis havuzları hakkında:

“Stake, kripto topluluğunun çoğu için oldukça yeni bir kavram ve kişilerin 32 ETH’si yoksa, mevcut ETH’de bir getiri elde etmek için stake havuzlarından birine katılması gerekecektir” dedi.

Bunun yanı sıra herhangi bir havuza katılanların kendi risklerini almaları gerekeceği konusunda uyaran Bassi: “çekici şartlar sunan stake havuzlarında ani halı çekişleri yaşanabilir” dedi.

ethereum merge'de dikkat! dolandırıcılar bu üç yöntemi kullanabilir! ethereum mergede dikkat dolandiricilar bu uc yontemi kullanabilir2

Yükseltme dolandırıcılığı

Yükseltme dolandırıcılığı, kullanıcıların yeni Ethereum zincirine geçiş adı altında sahte işlemler imzalatıp çeşitli yöntemlerle ilerleyen dolandırıcılıktır. Merge sırasında kişilerin ETH’lerini taşımak için herhangi bir işlem yapmasına gerek olmadığını söyledi.

Sahte airdroplar

Merge sırasında yaşanabilecek bir diğer dolandırıcılık işlemi ise sahte airdroplardır. Kullanıcıların sahte bir airdrop almak için işleme onay vermeleri veya kimlik avı sitelerini ziyaret etmeleri karşısında oluşabilecek bir durumdur.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
pancakeswap token son durum! cake kaç doları hedefliyor? pancakeswap nedir

PancakeSwap Token Son Durum! CAKE Kaç Doları Hedefliyor?

Sonraki Haber
yataş grup online’da yüzde 150 büyüme kat etti! yatas grup onlineda yuzde 150 buyume kat etti1

Yataş Grup Online’da Yüzde 150 Büyüme Kat Etti!

İlgili Haberler