Ethereum Hash Oranınında Rekor Düşüş Yaşanıyor!

İpek Kulaksız
ethereum hash oranınında rekor düşüş yaşanıyor! 4
Bitlo

Ethereum (ETH), hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık olarak %20 oranında düşüş yaşayarak 811 TH/S seviyelerine kadar indi. Aynı zamanda işlem ücreti de 2020’den bu yana en düşük seviye olan 0,20’ye kadar geriledi.

Ethereum ağının gerektirdiği enerji ücreti Ocak 2021 ile Mayıs 2022 arasında 40 dolar civarındayken, 1 Mayıs 2022 günü, 196,638 dolar ile en yüksek ortalama günlük işlem maliyeti hesaplandı. Ancak kripto para piyasalarında yaşanan hızlı düşüşler, yakın zamanda gerçekleşecek Ethereum 2.0 birleşmesi ve işlem talebinde de azalış olması, Ethereum işlem ücretini 0,20 dolara kadar düşürdü.

Geçtiğimiz Cuma ise NFT satışlarının da son bir yılın en düşük seviyelerine kadar gerilediği öğrenildi. NFT tarafında da haziran ayı, bu yılın en kötü performansı olarak değerlendirildi. NFT’de günlük satış sayısı yaklaşık olarak 19.000 dolara kadar düştü ve tahminlere göre değeri ise 13.8 milyon dolar oldu.

ethereum hash oranınında rekor düşüş yaşanıyor! 6

Her geçen gün artmaya devam eden düşük işlem ücreti ve yakın zamanda gerçekleşecek olan Ethereum Merge güncellemesi karlılık payını azaltırken aynı zamanda madencilerin de cihazlarını kapatmasına sebep oluyor.

Ethereum Merge güncellemesi nedir?

Ethereum Blockchain ağı halihazırda olduğu üzere Proof of Work konsensüs yapısı üzerine kuruludur. Bu yapı, her ne kadar son derece güçlü bir savunma ve kararlılık sunuyor olsa da günümüzde oldukça verimli bir yöntem olarak görülmektedir. Hem işlem ücretini azaltmak hem de işlem sonucunda maksimum verimlilik elde etmek için Ethereum Foundation ağı Proof of Stake mekanizmasına taşımak için çalışmalarına devam etmektedir. Bu anlamda Ethereum Merge, Ethereum’un ana ağı ile proof of stake sistemi arasındaki birleşme anlamında gelmektedir.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
tüi̇k, 2022 haziran enflasyon oranını açıkladı! 3

TÜİK, 2022 Haziran Enflasyon Oranını Açıkladı!

Sonraki Haber
solana altyapısına sahip crema finance hack’lendi! 8

Solana Altyapısına Sahip Crema Finance Hack’lendi!

İlgili Haberler