Ethereum Geliştiricisi Virgil Griffith, 63 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı

Gülcan Uyanıker
ethereum geliştiricisi virgil griffith, 63 ay hapis cezasına çarptırıldı
Bitlo

Manhattan’da görev yapan bir bir yargıç, 2019 yılında Pyongyang Blockchain ve Cryptocurrency Konferansı’ndaki sunumu nedeniyle Virgil Griffith’i 63 ay hapis cezasına çarptırdı.

New York Güney Bölgesi’nden Yargıç Kevin Castel, Kuzey Kore’ye kripto para birimlerinin nasıl kullanılacağını öğrettiği için Griffith’e 100.000 dolar para cezası verdi.

2019 yılının Kasım ayında tutuklanan Griffith, Kuzey Kore’deki çalışmasının yaptırımların ihlali olup olmadığı konusunda devam eden bir davanın ardından geçen Eylül ayında suçunu kabul etmişti. Başsavcı Yardımcısı John Demers, tutuklanmasının ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Griffith’in gitmemesi yönündeki uyarılarına rağmen, ABD’nin en büyük düşmanlarından biri olan Kuzey Kore’ye gitti ve izleyicilere yaptırımlardan kaçınmak için blok zincirinin nasıl kullanılacağını öğretti.

Uzun süredir küresel ekonomiden dışlanan Kuzey Kore, jeopolitik nedenlerle kriptoyu ilk benimseyenler arasında yer alıyordu. Ülkenin yerel hacker grubu Lazarus Group, Kuzey Kore rejimini finanse etmenin bir yolu olarak kripto tarihinin en cüretkar hacklerinden bazılarını gerçekleştirdi.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
eski beyaz yetkilisi rubenstein’den kripto açıklaması!

Eski Beyaz Yetkilisi Rubenstein’den Kripto Açıklaması!

Sonraki Haber
zara metaverse’de nft koleksiyonunu başlatıyor zarar2

Zara Metaverse’de NFT Koleksiyonunu Başlatıyor

İlgili Haberler