Eski Nasa Astronotu Scott Kelly’nin NFT’si 500 Bin Dolara Satıldı!

Cem Yilmaz
eski nasa astronotu scott kelly'nin nft'si 500 bin dolara satıldı! we
Bitlo

NFT’ler son yıllarda herkesin dikkatini çekmektedir. NFT sektörü, hemen hemen birçok insanda merak uyandırıyor. Bu doğrultuda birçok kişi bu sektöre ilgi duymakta ve üzerinde çalışmaktadır.

Uzayda kalma rekorıuna sahip Eski NASA astronotu Scott Kelly, kendi NFT’sini çıkarttı. Kelly’nin “Dreams Out of This World” adlı ilk NFT’si 500 bin dolara satın alındı. Kelly, parayı ise Rusya’nın saldırılarına karşı direnen Ukrayna’yı desteklemek için bağışlayacağını açıkladı.

Scott Kelly, “Dreams Out of This World” adlı NFT koleksiyonuyla başkalarına uzay sevgisi aşılamayı hedeflediğini belirtti.

“Dreams Out of This World” NFT’si 500 Bin Dolara Alıcı Buldu

eski nasa astronotu scott kelly'nin nft'si 500 bin dolara satıldı! kell

Kelly’nin NFT’si hem uzay hem de devam eden Ukrayna-Rusya savaşı ile ilgili olarak çizilmiştir. NFT görüntüsünün arkasında dalgalanan bir Ukrayna bayrağı görülüyor. Kelly, bu projenin gelirinin Ukrayna’ya bağışlanacağını belirtti. OpenSea üzerinden gerçekleşen satışın ardından Scott Kelly şu açıklamalarda bulundu:

“İlk NFT koleksiyonum satıldı. Projeye destek veren herkese teşekkür ederiz. Bu savaşın ortasında sanat yoluyla bir araya geliyor olmamız Ukraynalılar için harika. Bugün 500.000 dolardan fazla para toplandı.”

 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
japonya merkezli mesajlaşma uygulaması line, nft pazaryerini başlattı

Japonya Merkezli Mesajlaşma Uygulaması LINE, NFT Pazaryerini Başlattı

Sonraki Haber
lightning network ödemeleri 1 yılda %410 arttı!

Lightning Network Ödemeleri 1 Yılda %410 Arttı!

İlgili Haberler