Eski Fed Düzenleyicisi Lee Reiners; “BTC Yasaklanmalı”

Özlem Özbek
eski fed düzenleyicisi lee reiners; "btc yasaklanmalı" 4
Bitlo

FED’in eski düzenleyicisi Lee Reiners, kripto varlıkların bankacılık sistemlerinin dışında tutulması gerektiğini savunarak Bitcoin’nin (BTC) yasaklanması gerektiğini savundu. 

Eski düzenleyici Reiners, kripto paraların enflasyon karşısında doğru ve gerçek bir alternatif olmadığını düşünüyor. Yaptığı konuşmada BTC‘nin yasaklanması gerektiğini söyleyen Reiners, kripto varlıkların temelinin sağlam olmadığının altını çizdi. Kripto paraların herhangi bir geleceğinin olmadığını savunan Reiners, dijital paraların kesinlikle bankacılık işlemlerinin dışında olması gerektiğini belirtti.

Reiners’a göre,

“Enflasyonun 10 yılın zirvesinde olduğu ve tüm hisselerin etkilendiği ayı sezonunda, iddia edildiği gibi kripto paraların enflasyondan korunmak için alternatif bir yatırım aracı olmadığını görüyoruz.”

Özellikle lider kripto para BTC’deki artışın gerçek olmadığının altını çizen Reiners, COVID-19 döneminde ABD bankalarının para basma stratejisini örnek gösterdi. Kripto piyasasındaki çöküşünü önceden tahmin eden Lee Reiners, FED’in para stratejileri doğrultusunda gerçekleşen kripto düşüşünün kaçınılmaz olduğu belirtildi. Eski FED düzenleyicisi konuyla ilgili şunları aktardı;

“Kripto piyasasında ki insanlar, ‘Ah, sadece regülasyon tarafında netlik istiyoruz’ diyor. Bu doğru mu? Çin’de tüm regülasyonlar açık şekilde ortada duruyor. Dolayısıyla, ‘regülasyon netliği istiyoruz’ dedikleri zaman bu ‘olumlu ve hafif dokunuşlu regülasyon istiyoruz’ demenin farklı bir yolu oluyor.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
balinalar harekete geçti! shib, matic ve aave satın alıyorlar 1 6

Balinalar Harekete Geçti! SHIB, MATIC ve AAVE Satın Alıyorlar

Sonraki Haber
abd hazine bakanlığı, kripto çalışmaları için harekete geçti 5

ABD Hazine Bakanlığı, Kripto Çalışmaları için Harekete Geçti

İlgili Haberler