Epic Games, Minecraft gibi NFT Yasağını Benimsemeyecek

Özlem Özbek
epic games, minecraft gibi nft yasağını benimsemeyecek 1 31
Bitlo

Oyun dünyasının lider isimlerinden Epic Games CEO’su Tim Sweeney, oyunları için NFT’leri kesinlikle yasaklamayacaklarını söyledi.

CEO, geliştiricilerin oyunlarını nasıl oluşturacaklarına karar vermek konusunda özgür olmaları gerektiği için firmanın NFT’leri kesinlikle yasaklanmayacağını belirtti. Daha önce de aktarıldığı üzere popüler oyun Minecraft’ın geliştiricileri Mojang Studios, NFT’lerin oyun kurallarına ters düştüğüne ve dolandırıcılık riskini beraberinde getirdiğine inandığı için Çarşamba günü oyunlar için NFT’yi tamamen yasakladı.

Minecraft için atılan bu hamle, NFT topluluğu tarafından sert eleştiriler alırken, kripto varlıklara güvenmeyen oyuncular tarafından da övgüyle karşılandı. Epic Games, popüler battle royal oyunu Fortnite’n yaratıcısıdır. Epic Games, kripto veya NFT yakın durmasa da, konuyla ilgili geliştiricilere herhangi bir düşünceyi dayatmak istemediklerini belirtti. Bunun yanı sıra şunları ekledi;

“Geliştiriciler oyunlarını nasıl oluşturacaklarına karar vermekte özgür olmalı ve siz de onları oynayıp oynamamaya karar vermekte özgürsünüz. Firmaların görüşlerini başkalarına dayatarak müdahale etmemeleri gerektiğine inanıyorum. Epic Games olarak kesinlikle yapmayacağız.”

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
curve finance stabilcoin mi çıkartacak? adsiz tasarim 33

Curve Finance Stabilcoin mi Çıkartacak?

Sonraki Haber
jp morgan açıkladı: perakende kripto ticareti i̇yileşiyor mu? 3 6

Jp Morgan Açıkladı: Perakende Kripto Ticareti İyileşiyor mu?

İlgili Haberler