Endonezya, Kripto Borsalarına Sert Kurallar Getiriyor!

Özlem Özbek
endonezya, kripto borsalarına sert kurallar getiriyor! endonezya kripto borsalarina sert kurallar getiriyor1
Bitlo

Endonezya Ticaret Bakanlığı, kripto para borsalarının yönetim sistemlerini etkileyen yeni kurallar çıkarmak için çalışmalara başladığını açıkladı.

Herhangi bir olumsuz duruma karşı tedbir almak amaçlı getirilmesi planlanan bu kurallar, Zipmex olaylarının ardından gündeme geldi. Öyle ki Zipmex, geçtiğimiz ay para çekme işlemlerini durdurmak zorunda kalmıştı. Endonezya, bu ve benzeri olaylara karşı önlem almak için yeni sert kurallar getirmeyi planlıyor.

Endonezya yeni kurallar üzerinde çalışıyor

endonezya, kripto borsalarına sert kurallar getiriyor! endonezya kripto borsalarina sert kurallar getiriyor

Endonezya Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan kurallar kapsamında, kripto borsalarının yönetim kurulu ve komisyon üyelerinin üçte ikilik kısmının Endonezya vatandaşı olması ve ülke sınırları içerisinde ikamet etmesi gerekecek. Bakanlığın yayınladığı belgeye göre borsaların, müşteri fonlarını depolamak adına üçüncü tarafları kullanmasına yasak getirilecek. Bunun yanı sıra borsaların depolanan kripto paralara yeniden yatırım yapmasına da izin verilmeyecek. Konuyla ilgili olarak Ticaret Bakan Yardımcısı Jerry Sambuaga şunları aktardı:

“Biz dikkatsizce takaslara izin vermek istemiyoruz, bu yüzden sadece gereksinimleri karşılayan ve güvenilir olanlar ülkede kalacak”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
microstrategy, 301 adet bitcoin (btc) alımı gerçekleştirdi microstrategy 301 adet bitcoin alimi gerceklestirdi

MicroStrategy, 301 Adet Bitcoin (BTC) Alımı Gerçekleştirdi

İlgili Haberler