E-Data Teknoloji, 2022 İlk Yarı Yıl Sonuçlarını Açıkladı!

İpek Kulaksız
e-data teknoloji, 2022 i̇lk yarı yıl sonuçlarını açıkladı! edata teknoloji 2022 ilk yari yil sonuclarini acikladi
Bitlo

E-Data Teknoloji 2022 ilk yarı yılda 177 milyon 462 bin TL satış hasılatı gerçekleştirdi.

2008 yılından beri faaliyet gösteren ve Türkiye’nin önde gelen şirketlerine donanım ve yazılım çözümleri sunan katma değerli teknoloji distribütörü E-Data Teknoloji 2022 yılının ilk yarı yıl sonuçlarını açıkladı.

E-Data Teknoloji 2022 yılının ilk altı aylık döneminde, firma satışlarını 177 milyon 462 bin TL’ye yükselttiğini açıkladı. 23 uluslararası üretici firmanın ürünlerinin ticaretini yapan şirketin çözüm alanları arasında ağ ürünleri, baskı çözümleri, siber güvenlik ürünleri, sunucu-depolama ürünleri, veri merkezi altyapı ürünleri ile diğer donanım ve yazılımlar bulunuyor.

E-Data Teknoloji, 2022 yılının ilk altı ayında cirosunun geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 190 oranında artırarak 177 milyon 462 bin TL seviyesine yükseltti. E-Data Teknoloji Yönetim Kurulu üyesi ve Genel Müdürü T. Fatih Mutlu konuyla ilgili şu sözleri söyledi: “Bu dönemde finansal açıdan güçlü bir performans sergileyerek hedeflediğimiz büyüme rakamlarına ulaştık. 2022 yılı şirketler için zorlu bir yıl. Kısaca değerlendirecek olursam; yılın ilk yarısında tüm dünyada Covid’in etkisinin azalarak da olsa devam ettiğini gördük. Ayrıca şirketler; Rusya Ukrayna savaşı, artan enerji krizi, yüksek enflasyon, artan maliyetler ve tedarik zincirinde yaşanan global ölçekte sorunlarla karşı karşıya kaldıkları için zorlu bir dönem geçirdiklerini söyleyebiliriz”.

E-Data Teknoloji’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre; şirketin kârı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 418 oranında bir artış göstererek 46 milyon 609 bine yükseldi. 2021 yılını 222.665.655 TL’lik bilanço büyüklüğü ile kapatan şirket yılın altı ayında ise 337.348.849 TL’lik bilanço büyüklüğüne ulaştı.

Geçtiğimiz yıl halka arz ile oluşan sinerji ve belirlenen stratejiler doğrultusunda portföylerine eklenen yeni markalarla birlikte hedeflerine ulaşmada önemli yol kateden şirket, bundan sonraki dönemde de ticaret hacimlerinin daha da yükselmesini hedefliyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
algorand, yeni bir güncellemeye hazırlanıyor algorand yeni bir güncellemeye hazirlaniyor

Algorand, Yeni Bir Güncellemeye Hazırlanıyor

Sonraki Haber
ethereum merge hakkında en çok arama yapan ülkeler! türkiye kaçıncı sırada? ethereum merge hakkinda en cok arama yapan ulkeler turkiye kacinci sirada

Ethereum Merge Hakkında En Çok Arama Yapan Ülkeler! Türkiye Kaçıncı Sırada?

İlgili Haberler