Dubai’de Bir Okul, Bitcoin ve Ethereum’u Ödeme Olarak Kabul Edecek!

Gözde Kılıç
dubai bitcoin
Bitlo

Dubai’de Bir Okul, Bitcoin ve Ethereum’u Ödeme Olarak Kabul Edecek!

Arabian Business’a göre Dubai’de Eylül 2022’de faaliyete geçecek olan Citizens School adlı bir okul, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) ödeme yöntemi olarak kabul edeceklerini açıkladı. Eğitim kurumu, Ortadoğu’nun kripto parayla ödeme kabul eden ilk okul oldu. 

Dünyada hükümetler giderek kripto sektörüne daha da ilgi göstermeye başladı! Kripto paraların günlük hayata entegrasyonu da artarak devam ediyor.

Eğitim kurumu Citizens School’un kurucusu Dr. Adil Alzarooni, okulun Bitcoin’i ve Ethereum’u  kabul etmeye başlama kararı hakkında açıklama yaptı ve kripto para birimlerinin ana akım haline geldiğini belirtti.

“Benzer şekilde Citizens, çocuklarımızın öğrenme şekli, öğretmenlerimizi akıl hocası olmaları için nasıl donattığımız, öğrencilerimizin ne giymeyi tercih ettikleri veya ebeveynlerin okul ücretini nasıl ödeyebilecekleri gibi öğrenme deneyiminin her unsurunu yeniden hayal ederek eğitim sektörünü alt üst ediyor. Bir süre önce, kripto para birimi, deneyimli yatırımcılar arasında yalnızca değişken bir terimdi. Bununla birlikte, bugün kripto para birimi, geleneksel finansal sistemi yeniden şekillendirerek çok daha yaygın hale geliyor.’’

Dubai, Kripto Para Dostu Bir Ülke Haline Gelebilir!

Dubai’de  bir süre önce Dogecoin’den ilham alarak açılan bir hamburgerci de kripto para kabul etmeye başlamıştı. Doge Burger adındaki restoran, DOGE, Bitcoin, Ethereum, BNB, XRP, CRO ve SHIB gibi kripto paraları kabul ediyor.

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
i̇slam memiş : altın ve dolar yatırımı yapmak isteyenler için düşüşler alım fırsatı olabilir! altinda dusus devam edecek mi

İslam Memiş : Altın ve dolar yatırımı yapmak isteyenler için düşüşler alım fırsatı olabilir!

Sonraki Haber
concentration by large holders on chain analizi

Concentration by Large Holders

İlgili Haberler