Dubai, 10 Metaverse Ekonomisinden Birisi Olmak İstiyor

Özlem Özbek
dubai, 10 metaverse ekonomisinden birisi olmak i̇stiyor 1 18
Bitlo

Dubai, Metaverse Stratejisi kapsamında 2030 yılına kadar 40.000’den fazla sanal iş alanını desteklemeyi planlıyor.

Metaverse stratejisine göre Dubai liderleri, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE), en kalabalık şehrin dünyanın en büyük 10 metaverse ekonomisinden biri olmasını hedefliyor. BAE’nin resmi haber ajansı WAM’da yayınlanan duyuruya göre pazartesi günü başlatılan Dubai Metaverse Stratejisine göre şehre, 1000’den fazla blockchain ve metaverse şirketinin çekilmesi planlanıyor. Bunun yanı sıra Dubai, 2030 yılına kadar 40.000’den fazla sanal işe de destek vermek istiyor.

WAM’da yayınlanan duyuru kapsamında; “Bu stratejiler sayesinde Dubai ekonomisi daha da güçlenecek. Aynı zamanda BAE hükümetinin blok zincir sayısı şu ankinden beş kat daha fazla olacak” denildi.

Metaverse, BAE ekonomisini geliştirecek

dubai, 10 metaverse ekonomisinden birisi olmak i̇stiyor 2 8

Dubai’nin veliaht prensi ve Dubai Yürütme Konseyi başkanı Majesteleri Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Rashid Al Maktoum, Dubai hükümdarı Majesteleri Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum’un yönlendirmeleri doğrultunda tasarlanan metaverse stratejileri aktarıldı. Omar bin Sultan Al Olama’ya göre Metaverse’nin BAE’nin “yenilikçi çözümler sağlama, insanların hayatlarını olumlu yönde etkileme ve şehri yeni ekonomik fırsatlar sunan dünya çapındaki en akıllı merkezlerden birine dönüştürme” çalışmalarını yönlendirmesi bekleniyor.

Yapılan duyuruya göre Metaverse evrenini kolaylaştıran, geliştiren sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR), şu anda BAE’ye ekonomik anlamda büyük katkı sağlıyor. 2020 PricewaterhouseCoopers (PwC) raporu, VR ve AR teknolojisinin 2030 yılına kadar BAE ekonomisine 4 milyar dolar kazandıracağını gösteriyor.

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
singapur, kripto para regülasyonlarını sıkılaştıracak 1 17

Singapur, Kripto Para Regülasyonlarını Sıkılaştıracak

Sonraki Haber
kripto piyasası, gelecek fed açıklamasından önce toparlanmaya çalışıyor 1 19

Kripto Piyasası, Gelecek FED Açıklamasından Önce Toparlanmaya Çalışıyor

İlgili Haberler