Dogecoin Temalı Kripto Restoranı

Cem Yilmaz
dogecoin temalı kripto restoranı dogeeee
Bitlo

Dogecoin yatırımcıları Dubai’nin ilk DOGE temalı kripto restoranını açtı. Sanal zincir restoran sağlayıcısı Rocket Kitchens, Dubai’de Dogecoin’den ilham alan kripto para birimi burger lokantasını tanıttı.

Doge Burger adlı restoran, Time Out Dubai raporlarına göre Bitcoin, Ethereum, BNB, CRO, XRP, USDT ve Shiba Inu aracılığıyla ödemelere de izin verecek.

Menüde sosisli sandviç yanında dana burger, tavuk burger, mantar İsviçre burger, charcheese ve bahçe burger sunacak.

Müşteriler, burgerlerin maliyetinin 35 Dhs ile 50 Dhs arasında değişeceği restoranın web sitesi aracılığıyla sipariş verebilir.

Kuruculara göre, restoranı açmak için kullanılan başlangıç ​​sermayesi, Dogecoin yatırımlarından elde edilen karlardan geliyor. Restoran, Birleşik Arap Emirlikleri genelinde kripto para ödemelerine yönelik artan değişimden yararlanmaya çalışıyor.

Özellikle, işletmeler BAE’de 2014 yılının başlarında kripto ödemelerini kabul ediyor ve daha fazla operatör bölgede mağaza kuruyor ve kripto ile ilgili çeşitli ürünler piyasaya sürüyor.

DOGE Daha Fazla Yatırımcı Edindi

Doge Burger’in lansmanı, DOGE’nin geçen yıl ki değerindeki astronomik yükselişinin etkisini vurguluyor. Dogecoin, fayda sağlamadığı için eleştirilmiş olsa da, DOGE’nin bir ödeme modu olarak daha fazla benimsenmesini sağlaması muhtemeldir.

Tesla CEO’su ve kripto sever Elon Musk, elektrikli araç üreticisinin ürünleri için DOGE ödemelerini kabul etmeye başlayacağını açıkladı. Özellikle Musk, DOGE’nin Bitcoin’den daha iyi niteliklere sahip olduğunu belirtti.

2021’de görülen değer artışının ardından, çoğu ülke, yakın gelecekte başka bir boğa koşusuna başlama beklentilerinden ilham alarak DOGE’ye yatırım yapıyor.

Bu doğrultuda, Amerika Birleşik Devletleri 2021 itibariyle küresel olarak en Dogecoin yanlısı ülke olarak ortaya çıktı ve ABD’deki kripto para birimi sahiplerinin %31,6’sı mem kripto para birimini elinde tutuyor. Avustralya %29 ile ikinci olurken, onu %27.4 ile Norveç izledi.

DOGE’nin Fiyatı

dogecoin temalı kripto restoranı we

CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı saatte, DOGE son yedi gün içinde neredeyse %10 düşerek 0.13 dolardan işlem görüyor. Dogecoin, 2022’de hızlı değişimler yaşayan bir piyasa oynaklığı yaşadı.

Düzeltmeye rağmen, DOGE kripto para topluluğunda ilgi çekmeye devam ediyor ve yatırımcılar Dogecoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini arıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
kripto ve metaverse’e dair beklenen açıklamalar din adamlarından geldi

Kripto ve Metaverse’e Dair Beklenen Açıklamalar Din Adamlarından Geldi

Sonraki Haber
glassnode’a göre bitcoin ayı piyasasına i̇şaret eden başlıca sebepler: btc fiyatları neden düşüyor?

Glassnode’a Göre Bitcoin Ayı Piyasasına İşaret Eden Başlıca Sebepler: BTC Fiyatları Neden Düşüyor?

İlgili Haberler