Deutsche Bank; “Bitcoin Elmas Gibi”

İpek Kulaksız
deutsche bank;
Bitlo

Deutsche Bank analistleri, Bitcoin‘i elmasa benzeterek 2022’nin dördüncü çeyrek diliminde rakamların biraz toparlanacağını belirtti. 

Bloomberg tarafından Perşembe günü yayınlanan bir raporda, çok uluslu bir Alman yatırım bankası Deutsche Bank’ın Bitcoin (BTC) hakkındaki yorumları yer alıyor. Dev banka, BTC’nin yılın sonuna kadar 28.000 dolara kadar yükseleceğini söylüyor. Bu iyimser tahminin arkasında yatan mantık, hisse senedi piyasasının yıl sonuna kadar kısmen de olsa toparlanabileceğidir.

Deutsche Bank, teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 ile güçlü bir korelasyon karşısında, Bitcoin’in ABD hisse senetleriyle beraber toplarlanacağını düşünüyor. Lider kripto para birimi BTC, bir kez daha 20 bin doların altına düştü. Yazının hazırlandığı saatlerde 19,077 dolardan işlem görüyor. Marion Laboure ve Galina Pozdnyakova başta olmak üzere diğer analistler de yüzde 30’un üzerinde bir dönüş bekliyor.

Bitcoin Elmas değerinde

deutsche bank; "bitcoin elmas gibi" 45

Bitcoin’in (BTC) son bir ay içerisinde yaklaşık olarak %40 oranında değer kaybetmesi piyasayı önemli düzeyde etkiledi. Burada esas dikkat çeken açıklama, Deutsche Bank’ın Bitcoin için yaptığı tanımlama oldu. Dijital kripto para, temel olarak pazarlamaya dayalıdır. Bu durum da onu 1950’lerin sonlarında ikonik reklam kampanyasıyla elmas endüstrisinde devrim yaratmayı başaran Londra merkezli şirket De Beers’a benzetiyor. Deutsche Bank, Bitcoin taraftarlarının bir ürün yerine fikir pazarladığını söyledi. Banka analistleri Marion Laboure ve Galina Pozdnyakova, Bitcoin’in altından ziyade, bir elmas olduğunun altını çizdi ve ekledi;

“De Beers üründen ziyade fikir pazarlayarak, son seksen yıldır hakim oldukları, yılda 72 milyar dolarlık elmas endüstrisi için sağlam bir temel oluşturdu. Elmaslar için kullanılan bu durum, Bitcoin dahil birçok mal ve hizmet için de geçerlidir.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
samsung, bitcoin madencilik çipi üretimi yapacak 40 1

Samsung, Bitcoin Madencilik Çipi Üretimi Yapacak

Sonraki Haber
hindistan merkez bankası, kripto paraları finansal varlık yerine koymuyor! 48

Hindistan Merkez Bankası, Kripto Paraları Finansal Varlık Yerine Koymuyor!

İlgili Haberler