DeFi Projeleri Merkeziyetsiz Borsalara İlgiyi Arttırdı

DeFi Projeleri Merkeziyetsiz Borsalara İlgiyi Arttırdı

Uniswap merkeziyetsiz borsasının geçen günlerde dağıttığı hediye ile merkeziyetsiz borsalar bir çok yatırımcının dikkatini çekti. DeFi ile büyük bir sıçrama yaşayan merkeziyetsiz borsalar merkezi borsaların bir çoğunun hacmini geride bıraktı.

Merkeziyetsiz borsalar arasında sadece Uniswap 24 saatlik 344 Milyon dolar gibi yüksek bir alım satım hacmine ulaştı. Bu hacim ile Coinbase Pro borsasının hacmini geçti.

Merkeziyetsiz borsalar tamamen alış ve satışların direk yatırımcıların yatırdığı varlıklar ile yapılmakta ve bu işlem üzerinden kazanç elde etmelerini sağlamaktadır. Yatırımcıların getirdikleri tokenler üzerinden yapılan al-sat işlemleri ile bu merkeziyetsiz borsalar ciddi anlamda hacim kazandılar ve bir çok yatırımcı için gelir kaynağı oldu.

Compound DeFi projesi ile başlayan bu yükselme projenin tokeni olan COMP’un piyasaya sürülmesi ve değerlenmesi ile daha da dikkat çekici hale geldi.

Yatırımcılar merkeziyetsiz borsalarda stake ettikleri tokenler ile para kazanabiliyorken aynı zamanda tamamen anonim bir şekilde kripto para al-sat işlemlerini yapabiliyor oldular.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın