CryptoQuant CEO’sundan Bitcoin Açıklaması

Cem Yilmaz
cryptoquant ceo’sundan bitcoin açıklaması cryptoquanthaber1
Bitlo

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamada MicroStrategy gibi Bitcoin alan, savunan, satmayan şirketlerin Bitcoin için oluşturdukları dijital altın tezini canlı tuttuklarını söyledi.

CEO Ki Young Ju, MicroStrategy gibi dev şirketlerin piyasadaki düşüşlere rağmen Bitcoin alımları yapmaktan vazgeçmezlerse varlığın “dijital altın” anlatısının devam edeceği yönünde bir fikre sahip.

Genç milyarder, FTX CEO’su Sam Bankman Fried’in tweetine yanıt veren Ju, Rusya-Ukrayna arasındaki savaş durumunun piyasaya olan etkilerinden de bahsetti.

Rusya’nın Saldırılarının Ardından Bitcoin’in değeri 35 bin doların altına düştü.

Sam Bankman Fried’a göre savaş durumunda olan insanların paralarını çekip nakite çevirme ihtiyacı duyduklarını belirtti ancak Fried’a göre insanlar daha güçlü para birimlerine geçebilirler.

Bitcoin’in 21 milyon gibi sınırlı bir arzının olması ve onu karşılıksız bir para basma durumu olmadığından enflasyona karşı güçlü hale getireceğinden doların yerini alabilecek en güçlü varlık olarak görülebilir.

Fried’a göre Bitcoin’de yaşanan son düşüşlerin ana nedeni temel yatırımcıların satış yapmasından ziyade, algoritma takipçileridir.

CryptoQuant CEO’su da Fried’in düşüncelerine hak verdi ve blok zincir içindeki faaliyetlerde önemli bir hareket görmediğini söyledi.

“Bitcoin’i on-chain txn’ler aracılığıyla satın alan kurumlar, henüz varlıklarını satmamış gibi görünüyor.”

 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
piyasalardaki düşüşle birlikte yaşanan kaldıraçlı i̇şlem tasfiyeleri kaldir

Piyasalardaki Düşüşle Birlikte Yaşanan Kaldıraçlı İşlem Tasfiyeleri

Sonraki Haber
bitfury’den stratejik madencilik tesisi, i̇şte şirketin kuzey amerika planları

Bitfury’den Stratejik Madencilik Tesisi, İşte Şirketin Kuzey Amerika Planları

İlgili Haberler