CryptoPunk NFT’si 3.2 Milyon Dolara Alıcı Buldu

Cem Yilmaz
cryptopunk nft'si 3.2 milyon dolara alıcı buldu cr
Bitlo

Düzenli olarak işlemleri takip eden bir Twitter botuna göre CryptoPunk #7756 NFT’si, 1050 Ethereum karşılığında alıcı buldu. Başka bir deyişle bu NFT için 3.2 milyon dolar ödeme yapıldı.

cryptopunk nft'si 3.2 milyon dolara alıcı buldu 1

CryptoPunks’a özgü piksel görseller, 10.000 NFT koleksiyonunun bir parçasıdır.

Hatırlanacağı üzere Şubat ayında Chain CEO’su Deepak Thapliyal, 23.7 milyon dolar karşılığında bir CryptoPunk NFT satın alım gerçekleştirmişti.

Ethereum tabanlı CryptoPunk, NFT’lerin henüz ana akım olmadığı 2017’de başlatıldı. Koleksiyonun arkasındaki şirket olan Larva Labs, o sırada test amacıyla bazı NFT’leri ücretsiz olarak yayınladı. NFT’lerin popülaritesi Jay-Z gibi ünlülerin satın alınmasıyla hayatımıza girdi ve iyice yükseldi.

İlk NFT projelerinden biri olan CryptoPunks, Doodles gibi diğer önemli koleksiyonların ortaya çıkmasında da önemli bir rol oynadı. Koleksiyonun işlem hacmi 2 milyar dolar seviyesini aştı.

En bilinen NFT koleksiyonlarından Bored Ape Yacht Club’ın geliştiricisi Yuga Labs, geçtiğimiz ay CryptoPunks’ı satın alarak en büyük rakiplerinden birini bünyesine kattı ve sektördeki hakimiyetini sağlamlaştırdı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin’in volatilitesi azalacak mı? i̇şte pantera capital ceo’sunun yorumları!

Bitcoin’in Volatilitesi Azalacak mı? İşte Pantera Capital CEO’sunun Yorumları!

Sonraki Haber
wikipedia, kripto ile bağışları durduruyor mu? fkdfkd

Wikipedia, Kripto ile Bağışları Durduruyor mu?

İlgili Haberler