Crema Finance’de Mutlu Son, 7.6 Milyon Dolarlık Kripto İadesi Yapıldı

İpek Kulaksız
crema finance'de mutlu son, 7.6 milyon dolarlık kripto i̇adesi yapıldı 9
Bitlo

Solana’nın Blockchain ağındaki likidite protokolü Crema Finance, geçtiğimiz günlerde hack saldırısı ile karşı karşıya kalmış ve 7.6 milyonluk kayıp yaşamıştı. 

Protokole saldırı düzenleyen hacker, ele geçirdiği 7.6 milyon dolarlık kripto parayı iade etti.

7.6 milyon dolarlık kripto iade edildi

Saldırının ardından ekip, bir soruşturma başlatmadan önce, hackera 800.000 dolarlık yüklü bir ödül teklif etti. Crema Finance, saldırganların ele geçirdiği kriptoları takip etmek için güvenlik firmalarıyla çalışmaya başlamıştı. Saldırgan, saldırısı sırasında tam olarak 69.422.9 Solana (SOL) ve 6.497.738 USDC stablecoin ele geçirdi. Crema Finance tarafından yapılan açıklamalara göre hacker ile yapılan pazarlık sonucunda saldırgan, çalınan fonlarının iadesini gerçekleştirdi. Saldırganlar, 6.064 Ethereum‘u (ETH) (7 milyon dolar) ve 23.967 Solana’yı (SOL) (870.000 dolar) ekibin cüzdanlarına aktardığını bildirdi. Aktarma işlemi dört aşamalı gerçekleşti.

Crema Finance ve hacker arasında yapılan pazarlık karşısında, saldırgana ödül olarak 45.455 Solana (SOL) yani yaklaşık 1.65 milyon dolar ödeme yapıldı. Crema Finance ekibi hackerı, etik bilgisayar korsanları için kullanılan bir terim olan “beyaz şapkalı hacker” olarak işaretledi. Bu nitelendirme şirketin, saldırgana herhangi bir dava açma ihtimali olmadığını gösteriyor.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bloomberg analistine göre bitcoin önümüzdeki altı ayda yükselecek? 7 1

Bloomberg Analistine Göre Bitcoin Önümüzdeki Altı Ayda Yükselecek?

Sonraki Haber
elon musk’ın şirketi boring company, doge ile ödeme kabul etmeye başlıyor 10 1

Elon Musk’ın Şirketi Boring Company, Doge ile Ödeme Kabul Etmeye Başlıyor

İlgili Haberler