Covid-19 Piyasalar için Hala Tehlike Oluşturuyor mu?

Özlem Özbek
covid-19 piyasalar için hala tehlike oluşturuyor mu? 1 9
Bitlo

Ukrayna-Rusya savaşıyla düşüşe geçen kripto piyasası, Terra’nın çöküşüyle daha da zorlu bir sürece girdi. Konuyla ilgili konuşma yapan pek çok kişinin arasına FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’de katıldı.

Gelecek yıllarda salgın tehdit olmaya devam edebilir

FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), Bloomberg ile yaptığı röportajda gelecek yıllarda Covid-19 salgınının daha büyük riskler oluşturacağını söyledi. Bu konuyla ilgili henüz ülkeler arasında bir koordinasyonun sağlanmadığını belirten SBF, konuşmasına şu şekilde devam etti;

Tekrar bir pandemi süreci yaşanırsa, birçok insan ölür. Kaos ve karantinalar arasında ekonomi durma noktasına gelebilir. Bu konuda endişeliyim.

Fried, “Toplum olarak Covid-19’dan ders çıkartmamak büyük bir sorun” dedi ve dünya çapında alınan tüm önemlerin pandeminin ekonomik etkisini azaltmadığını ve bunun artan enflasyon ile çöken piyasalardan anlaşıldığını belirtti.

Bunun yanı sıra ABD’yi gelecek yıllarda tehlikeye sokacak en büyük sorunun iş gücü eksikliği olduğunu söyleyen eski Goldman Sachs stratejisti Abby Joseph Cohen, ABD’nin göçmenlere bağımlı olduğunun altını çizdi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
edward dowd; bitcoin 'herkesin portföyünün bir parçası olacak' diyor 1 8

Edward Dowd; Bitcoin ‘Herkesin Portföyünün Bir Parçası Olacak’ Diyor

Sonraki Haber
euro, 20 yılın en düşük seviyesinden yükselişe geçti 1 10

Euro, 20 Yılın En Düşük Seviyesinden Yükselişe Geçti

İlgili Haberler