Cloudflare Kesintisiyle İlgili Resmi Açıklama Geldi. Kripto Platformlarında Sorun Çözüldü mü?

Özlem Özbek
cloudflare kesintisiyle i̇lgili resmi açıklama geldi. kripto platformlarında sorun çözüldü mü? 11
Bitlo

İnternet kullanıcıları için önemli altyapı sağlayıcılarından Cloudflare’da yaşanan sorun, kripto para borsalarının da çeşitli sorunlar yaşamasına sebep oldu.

Cloudflare, hizmet ve ağ sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu ve pek çok web sitesinde de çeşitli hatalara veya zaman aşımlarına neden olduğunu aktarmıştı. Aynı zamanda, sorun Cloudflare ekibi tarafından da tespit edildi. Ekip etkilenen bu hizmetleri geri yüklemek adına bir bakım çalışması içerisine girdi. Kesintiden etkilenen hizmetler arasında büyük kripto platformları ve diğer pek çok alışveriş, sosyal ve oyun platformları da yer alıyor. Etkilenen web sitelerinden bazıları; FTX, KuCoin, Coinbase, BitMEX, Amazon, Minecraft, Steam, Discord, Telegram, GitLab’dır.

Cloudflare ekibinin kesintiyle ilgili açıklaması

Cloudflare, ağı üzerinde geniş bir alanı kapsayan çeşitli sorunlar sebebiyle hizmet sağlayıcısında kesintiler olduğunu duyurdu.

“Etkilenen bölgelerdeki sitelere ulaşmaya çalışan 500 hata gözlemledik. Olay, ağımızdaki tüm veri hizmetlerini etkiliyor. Daha fazla bilgiye sahip olduğumuzda sizi güncellemeye devam edeceğiz.”

Sabah saat 10:00’da Cloudflare, ekibi sorunun neyden kaynaklandığını ve etkilenen hizmetleri de geri yüklemek adına düzeltme yaptığını belirtti. Daha sonrasında ise ekip sorunları takip etmeye başladı. Cloudflare CTO’su John Graham-Cumming, kesintisinin dünya çapında olmadığını ancak pek çok yerden etkilenme olduğunu söyledi. FTX, KuCoin, Kraken, Coinbase, WazirX, eToro, CoinMarketCap, Coingecko, Nexo ve diğer platformlar dahil olmak üzere pek çok kripto para platformu kesintiden etkilendi.

Bunun yanı sıra 2K Games, League of Legends, Minecraft, Steam, Amazon Web Services, Discord, DoorDash, Gitlab, Shopify, Skype, UPS, Udemy, Canva, HubSpot vb. gibi büyük web siteleri de bu durumdan etkilendi. Coinbase, BitMEX, FTX ve Bitfinex gibi pek çok kripto para borsası erişim sorunları hakkında paylaşımda bulundu. Cloudflare saat 11:10 civarı sorunların çözüldüğünü açıkladı. Sorun yaşayan platformlar tekrar çevrimiçi oldu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
cloudflare kesintisi kripto borsasını etkiliyor 9 4

Cloudflare Kesintisi Kripto Borsasını Etkiliyor

Sonraki Haber
celsius (cel), 10 milyon dolarlık ödeme yaptı, fiyatlar yükseliyor 12

Celsius (CEL), 10 Milyon Dolarlık Ödeme Yaptı, Fiyatlar Yükseliyor

İlgili Haberler