Citibank Yöneticisi; “Bitcoin’in Aralık 2021’e Kadar 300.000 Doları Geçer”

citibank-yoneticisi-bitcoinin-aralik-2021e-kadar-300-000-dolari-gecer

ABD merkezli finans devi Citibank’ta üst düzey bir yönetici, 1970’lerin altın piyasası hareketleri ile Bitcoin arasındaki benzerliklerden yola çıkarak Bitcoin fiyatının geleceği hakkında bir rapor hazırladı.

Citibank’ın genel müdürü Thomas Fitzpatrick raporda, Bitcoin varlığının tamamının büyük fiyat dalgalanmaları ile karakterize edildiğini, “tam olarak uzun vadeli bir trendi sürdüren türden bir şey olduğunu” belirtti.

Cumartesi günü Twitter kullanıcısı “ClassicMacro” tarafından sızdırılan rapor ve Fitzpatrick’in “ay hedeflerinin büyük bir hayranı” yorumu ile paylaştı.

Fitzpatrick, Bitcoin’in haftalık grafiğinden yola çıkarak ve Aralık 2021’e kadar 318.000 $ ‘lık bir hedef belirlemek için önceki yüksek ve düşüklerin teknik analizini (TA) kullandı.

ClassicMacro, paylaştığı Twit’te “Bu tür bir teknik analizin pek değeri yok” dedi. “TA ile şimdiye kadarki hedefleri tahmin etmenin avantajı yok. Tek bildiğimiz fiyatın artmaya devam edeceği.”

Citibank yöneticisi, Bitcoin’in 2010-2011 “üstel hareketini” 1970 altın piyasasını “çok anımsatan” hareketleri olduğunu vurguladı. Altın, 1971’de Nixon yönetimi tarafından maliye politikasında yapılan bir değişikliğin ardından bir kırılma meydana gelmeden önce 50 yıl boyunca kısıtlanmış 20–35 dolarlık bir fiyat aralığı yaşamıştı.

Fitzpatrick’e göre, altının reel para birimlerinden ayrılması, COVID-19 salgını ve merkez bankalarının agresif niceliksel gevşeme politikaları izleme arzusu, Bitcoin’de gelecekte fiyat artışına yol açabilir.

ClassicMacro, bu rapor üzerine yorumu “Okuyucular bunu seviyor. Burada önemli olan, Citi’nin müşterilerinin Bitcoin Moon’a maruz kalmasıdır.” şeklinde oldu.

Not: Bu yazıda yatırım tavsiyesi verilmemiştir ve beklentiler Paranfil’in görüşleri değildir.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın