Çin Kendi NFT Endüstrisini Başlatacak

Enes Cebe
çin metaverse ve nft’leri yasaklayacak mı? savcılık uyardı!
Bitlo

Çin kripto para birimlerine karşı katı tavrını hiç bozmadan NFT endüstrisi üzerinden bir atılım yapmayı planlıyor. 

Çin’in devlet destekli Blockchain Hizmetleri Ağı (BSN), NFT’lerin dağıtımını desteklemek için altyapıyı kullanıma sunmaya çalışıyor.

Güney Çin Sabah Postası’na göre, BSN, altyapıyı ay sonuna kadar açıklayacak. Genel olarak geliştirme, Çin halkının NFT’leri yönetmek için platformlar ve uygulamalar oluşturmasına izin verecek. 

Çin, kripto para birimleriyle hiçbir ilgisi olmadan faaliyet gösterecek bir NFT endüstrisi kurmak istiyor. BSN’ye teknik destek veren Red Date Technology’nin CEO’su He Yifan, NFT’lerin Çin’de illegal görülmediğine dair güvence verdi. Yifan, NFT’lerin kripto paralarla hiçbir ilgisi olmadığı sürece yasal sıkıntılardan kurtulduğunu ve kurtulacağını söyledi.

Çin’in Devlet Destekli NFT Endüstrisi Planı

Rapora göre, projenin adı resmi olarak BSN-Dağıtılmış Dijital Sertifikalarıdır (BSN-DDC). Kullanıcılar ödeme yapmak için Çin yuanını kullanabilirler. 

Bilindiği üzere NFT’lerin piyasaya sürülmesi ve ticareti, halka açık blok zincirlerinde gerçekleşiyor. Bu blok zincirler merkeziyetsiz bir şekilde veri yazmak veya okumak isteyen kişilere erişim imkanı veriyor. Diğer yandan, NFT’lerin temel taşı halka açık blok zincirleri Çin’de yasa dışı. Ülkedeki internet sistemleri kimlik doğrulamasını gerçekleştirmesi gerekiyor. Devlet ayrıca internet sistemlerine  “yasadışı faaliyetler” durumunda müdahale etmesi için düzenleyiciye erişim izni vermesini şart koşuyor.

Çin’de blok zincirlerin yasak olması işlerin karmaşıklığına yol açıyor. He Yifan, Çin’deki tüm NFT’leri barındırmak için güvenilir ve düşük maliyetli bir altyapıya duyulan ihtiyacı belirtti. Yönetici, ülke çapında NFT’lerin altyapısı sağlanamazsa diğer blok zincirlerine ihtiyaç duyulabileceğinin altını çizdi. 

He Yifan sözlerine şu şekilde devam etti:

Hong Kong’daki NFT şirketlerine hizmet sağlayacağız. Çin içinde NFT yayınlamayı içeren herhangi bir uluslararası işletme varsa, Hong Kong ağ geçidimiz aracılığıyla kesinlikle BSN-DDC ağını kullanmayı seçebilirler.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
dorsey: mark zuckerberg bitcoin’e odaklanmalı

Jack Dorsey Bitcoin Madencilik Projesini Başlattı

Sonraki Haber
popüler kripto borsası, shiba inu listelemesini duyurdu, tarihler belirlendi

Popüler Haber Sitesine Göre Robinhood’un Shiba Inu Listelemesi Yakın

İlgili Haberler