Chainlink, Birleşme Sonrası Ethereum Çatallarını Desteklemeyecek!

İpek Kulaksız
chainlink, birleşme sonrası ethereum çatallarını desteklemeyecek! 1 1
Bitlo

Geçiş hareketlerinde kararlı olmayan geliştiricilere ve dApp’lere, ağ kararlı hale gelene kadar akıllı sözleşme işlemlerini durdurmak önerilir.

Chainlink, Proof of Work’ten (PoW) Merge olarak da adlandırılan Proof of Stake’e (PoS) beklenen geçişin ardından Ethereum blok zincirinin çatallı sürümleri için destek vermeyeceğini belirtti. Fakat Chainlink protokolü ve hizmetleri, birleştirme esnasında ve sonrasında kullanılabilir halde olacak. Chainlink tarafından yapılan açıklamada;

“Kullanıcılar, PoW çatalları da dahil olmak üzere Ethereum blok zincirinin çatallı sürümlerinin Chainlink protokolü tarafından desteklenmediğini bilmelidir. Bu, hem Ethereum Vakfı’nın hem de daha geniş Ethereum topluluğunun, Ethereum blok zincirini PoS konsensüsüne yükseltmek için sosyal konsensüs yoluyla elde edilen kararı ile uyumludur” şeklinde bilgiler yer alıyor.

Güvenlik için önlemler alınmalıdır

Blog gönderisinde yer alan bilgilere göre Ethereum ağında ki Birleştirme ile ilgili olarak hareketlerinden emin olunmayan geliştiricilere ve dApp ekiplerine “öngörülemeyen olaylardan kaçınmak ve son kullanıcıları korumaya yardımcı olmak” için akıllı sözleşme operasyonlarını beklemeye almaları gerektiğini tavsiye etti. Bunun yanı sıra blockchain oracle servis sağlayıcısı, Ethereum ağında bulunan kullanıcılara, yakın zamanda gerçekleşecek olan ağ yükselmesinin zorluklarını karşılamak adına güvenliğin iki katına çıkarıldığının garantisi verildi.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
dogecoin kurucusu yükseliş sinyalleri verdi! 23 2

Dogecoin Kurucusu Yükseliş Sinyalleri Verdi!

Sonraki Haber
galaxy digital i̇kinci çeyrek mali raporlarını paylaştı! galaxy digital i̇kinci çeyrek mali raporlarini paylaşti

Galaxy Digital İkinci Çeyrek Mali Raporlarını Paylaştı!

İlgili Haberler