Celsius’un %88’i Çöktü mü?

Özlem Özbek
celsius’un %88’i çöktü mü? 9 1
Bitlo

2021’in son aylarında Celsius yönetimi altında 28,6 milyar dolar varlığın bulunduğu ortaya çıkmıştı. Bu hafta sonu ise, olası bir iflas durumundan kaçınmak adına para çekme işlemleri süresiz bir şekilde durduruldu. Yaşanan durumların ardından şu an sadece 151.534 bitcoin (3,3 milyar dolar) değerinde varlığı olduğu iddia ediliyor. Sonuç olarak %88 bir azalma yaşandı. 

Şirket, kullanıcıların çeşitli kripto para varlıklarını yatırmalarını sağlamak için ultra yüksek faiz oranı ödemesi yapıyor. USDT, USDC, BUSD ve GUSD gibi stabil seyreden paralarda hala %9.32 APY şeklinde reklamlar yapılıyor. Diğer kripto para varlıkları için oranlar %18,63 APY kadar çıktı. Celsius, ödemeleri kendisine ait olan CEL ile almayı kabul eden kullanıcılara daha yüksek ödemelerde bulundu. Öyle ki CEL fiyatı bugüne kadar %94 oranında değer kaybetti. 

Yatırımcılar, Celsius’daki varlıklarını tasfiye etmeye çalışıyor

Dün geç saatlerde, şirket, Aave’dan 23.962 rakamlarındaki Bitcoin’e ve aynı zamanda Bitcoin başına 16.852 dolarlık bir tasfiye fiyatıyla oldukça yüksek bir kredi bakiyesi sundu. Her ne kadar Celsius, çökme ihtimaline karşı satım işlemlerini durdursa da, yatırımcılar her yolu deniyor. Celsius cephesinde yaşanan bu karışık durumlar sebebiyle, Nexo, Celsius’a bazı varlıklarını satın alma teklifinde gecikmedi. 

Celsius’un düzenleyiciler ile ciddi çalışmaları bulunuyor

Celsius’un kolluk kuvvetleri ile hareketli bir geçmişi bulunuyor. Bu hafta yaşanan çöküş sebebiyle, düzenleyicilerle olan tartışmalar da bitmeyecek gibi gözüküyor. 

  • Celsius’un büyük hissedarlarından biri Tether’dır. 
  • Terra LUNA’nın Anchır protokolünde 500 milyon dolara sahipti. 
  • İsrail makamları tarafından, kripto para birimi Moshe Hogeg ile olan bağlantısı sebebiyle geçtiğimiz yıl finans direktörü Yaron Shalem tutuklanmıştı. 
  • Geçtiğimiz yıl, New Jersey menkul Kıymetler Bürosu şirket için bir durdurma ve çekilme kararına dair emir verdi. 
  • Celsius, bir dönem Metamask’ı kullanarak 54 milyon dolar kayıp yaşadı. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
nft’lere i̇lgi azalıyor mu? non

NFT’lere İlgi Azalıyor mu?

Sonraki Haber
ripple, i̇şe alımlara devam edebilecek! ldp

Ripple, İşe Alımlara Devam Edebilecek!

İlgili Haberler