Celsius’dan Bitcoinleri Korumak için Yeni Hamle

Özlem Özbek
celsius'dan bitcoinleri korumak için yeni hamle 19
Bitlo

Son günlerde sık sık adından söz ettiren Celsius, “aşırı piyasa koşulları” nedeniyle para çekme ve transfer işlemlerinin her birini durdurdu. Yaşanan bu olay, kripto dünyasında birden önemli baskı oluşturdu ve Celsius (CES) tokeninin düşmesine sebep oldu. Celsius, elinde bulunan Bitcoin’lerini tasfiyeden korumak adına, piyasa satışlarının ortasında daha fazla teminat ekleme kararı aldı. 

Celsius, varlıklarını koruyabilmek için yoğunluğunu Bitcoin’e veriyor. Değerlendirmelere bakıldığında, Celsius, daha fazla Bitcoin eklemeye başladı. Buna ek olarak belirtmek gerekirse, BTC’nin halihazırda bulunan tasfiye fiyatı 16.852 doların altına düşmesi halinde, Celsius büyük ihtimalle iflas edecek ve kullanıcılar da tüm fonlarını kaybetmiş olacak. 

celsius'dan bitcoinleri korumak için yeni hamle 20

Kaynak:DeFi Explore

Toplu tasfiye tehlikesi büyüyor

Celsius Network’un pozisyonunu satması halinde, açık piyasada şu anda 522 milyon dolar değerinde olan Bitcoin’in düşmesine sebep olabilir. Bu kadar önemli bir satış, aşağı ivmede olan Bitcoin fiyatlarının daha da çakılmasına sebep olabilir. Celsius’da şu anda, 23962.63 WBTC teminatı ve 278 milyon DAI borç pozisyonu bulunuyor. Şirketin alınan son karara göre tasfiye fiyatı 16.852 dolar seviyesindedir. Kripto analisti Lark Davis, konuyla ilgili 14 Haziran’da attığı tweet’te; 

“Kitlesel tasfiye riski, şu anda kripto için çok acı verici bir flaş çöküşü görebilecek en büyük tehlikelerden biri!  Çok daha fazla teminat gösterilmedikçe, birkaç milyar Bitcoin ve Ethereum, umutsuzca zayıf pazarlara satılabilir!”

celsius'dan bitcoinleri korumak için yeni hamle 21

Kaynak:DeFi Explore

Celsius Bitcoin Hamlesiyle Kurtarabilir mi?

Lark Davis’in tweetinde belirttiği durumun yaşanmaması için Celsius, son birkaç gün içerisinde MakerDAO’ya Bitcoin eklemesi yaptı. 12 Haziran’da 1.165, 13 Haziran 4.000, 14 Haziran yani bugün ise 2.000 WBTC (Wrapped Bitcoin) eklemesi yaptı. Celsius, bu hamleler ile şirket varlığını güçlendirmeye odaklanıyor. Şirketin bu hamlesiyle WBTC’de hareketlilik yaşandı. Elde edilen verilere göre Wrapped BTC 

211,844 şeklinde hareketlenerek, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Celsius, son 24 saat içerisinde %45 oranında artarak 0.31 dolardan işlem görmeye devam ediyor. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
2022 kripto para anketi sonuçladı açıklandı 13

2022 Kripto Para Anketi Sonuçladı Açıklandı

Sonraki Haber
fenerbahçe token sahiplerine kombine satışlarında öncelik verilecek we

Fenerbahçe Token Sahiplerine Kombine Satışlarında Öncelik Verilecek

İlgili Haberler