Cardano’nun Fiyatı Yükseliyor? İşte Nedeni!

Özlem Özbek
cardano'nun fiyatı yükseliyor? i̇şte nedeni! cardanonun fiyati neden yükseliyor iste nedeni1
Bitlo

Kripto para piyasalarının kararsız bir şekilde devam etmesine rağmen Cardano tarafında durumlar oldukça iyi ilerliyor

Yakın zamanda gerçekleşmesi beklenen Vasil hard fork güncellemesi ve coin’in Robinhood’da listelenmesi Cardano’nun yerel coini ADA’nın %10’luk yükseliş yaşamasını sağladığı düşünülüyor.

Vasil yükseltmesi şimdiden ADA’yı olumlu etkiledi

Cardano topluluğu uzun bir zamandır Vasil hard fork güncellemesinin gerçekleşmesini bekliyor. Yoğun eleştirilere maruz kalmasının ardından güncellemenin Merge’den bir hafta sonra yani 22 eylülde gerçekleşeceği bildirildi.

cardano'nun fiyatı yükseliyor? i̇şte nedeni! cardanonun fiyati neden yükseliyor iste nedeni

Vasil hard fork ile işlem ücretlerinin düşürülmesi ve ağın ölçeklenebilirliğinin artması bekleniyor. Vasil hard fork, geçtiğimiz eylül ayında gerçekleşen Alonzo güncellemesinden sonra gerçekleşecek ilk büyük güncelleme olacaktır. Hızla gelişmeye devam eden Cardano’nun 2023’de daha gelişmiş bir düzeyde olması bekleniyor.

Vasil güncellemesi güven getirdi

Vasil güncellemesiyle Cardano yatırımcıların coin’e duyduğu güven daha da artmış gözüküyor. Geçtiğimiz haftaki verilere bakıldığında %12’lik bir artış yaşandığı görülüyor. Güncellemenin gerçekleşeceği tarih açıklanmadan önce ADA fiyatı 0.43 dolar seviyesinde seyrederken, açıklamaların hemen ardından istikrarlı bir yükseliş modeli oluştu ve ADA şu anda 0.50 dolardan işlem görüyor. Vasil hard fork güncellemesi hakkında yaşanan gelişmeler olumlu seyrettikçe yatırımcılar ADA’ya yaklaşmaya başladı. Güncellemenin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi karşısında ADA’nın fiyatının daha da yükselmesi bekleniyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
dogecoin i̇çin önemli bir gün, yükseliş bekleniyor! dogecoin icin önemli bir gün yükselis bekleniyor1

Dogecoin İçin Önemli Bir Gün, Yükseliş Bekleniyor!

Sonraki Haber
ethereum i̇çin kritik anlar! bellatrix güncellemesi dakikalar sonra gerçekleşecek ethereum icin kritik anlar bellatrix güncellemesi dakikalar sonra gerceklesecek1

Ethereum İçin Kritik Anlar! Bellatrix Güncellemesi Dakikalar Sonra Gerçekleşecek

İlgili Haberler