Cardano Kurucusu Hoskinson’dan Bitcoin Açıklaması!

Gülcan Uyanıker
cardano kurucusu hoskinson’dan bitcoin açıklaması!
Bitlo

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, yakın tarihte paylaştığı bir tweet’te Bitcoin’in sınırlı programlanabilirliği nedeniyle UTXO modeliyle fazla ileri gitmediğini belirtti. Genişletilmiş UTXO (EUTXO) muhasebe modelini bir sonraki mantıklı adım olarak gördüğünü dile getirdi.

Ethereum, merkezi olmayan finansta (DeFi) bir lider olarak varlıkları dengeler olarak temsil eden hesap tabanlı modeli kullanmaktadır. Böylece kullanıcılar, hesaplarının tamamını harcamak yerine hesaplarını kısmen kullanabilmektedirler. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Bitcoin’in sınırlamalarını can sıkıcı bulduğu için UTXO yerine hesap tabanlı modeli açtı.

Hoskinson tarafından alıntılanan bir başlıkta Twitter kullanıcısı Sooraj, EUTXO mimarisinin Ethereum’un modelinden daha üstün olduğunu söyledi.

Cardano kurucusu Hoskinson, Bitcoin’in eksiklikleri nedeniyle Satoshi Nakamoto’nun hesap tabanlı modele geçtiğini öne sürdü.

Amacın her iki dünyanın en iyilerini EUTXO ile birleştirmek olduğunu iddia eden Hoskinson, şimdi EUTXO ile 13 yıllık bilgi birikiminden ve testlerden yararlanmak istiyor.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ünlü analistten açıklama! bu 3 altcoin yakında yükselebilir

Ünlü Analistten Açıklama! Bu 3 Altcoin Yakında Yükselebilir

Sonraki Haber
jan van eck: “blok zincir teknolojisi wall street’de devrim yaratacak” janw

Jan Van Eck: “Blok Zincir Teknolojisi Wall Street’de Devrim Yaratacak”

İlgili Haberler