Çin Kripto Para Baskılarına Devam Ediyor!

Cem Yilmaz
çin kripto para baskılarına devam ediyor! china
Bitlo

Geçmişte defalarca Bitcoin’i yasaklayan Çin, şimdi de token satışları yoluyla para toplayanları tutuklayacak. Çin bu kişileri tutuklayabilmek için kanun değişikliği yaptı.

Çin, hatırlanacağı üzere daha önce Bitcoin ve kripto paralar üzerinde birçok baskı kurmuştu. Çin kripto varlıklar üzerindeki baskısını durdurak bilmeden artırmaya devam ediyor. Çin, kripto paralar aracılığıyla halktan para toplamayı yasa dışı hale getirdi. Uygulanan Ceza Kanununu değiştiren Çin, yeni oluşturduğu ceza kanunuyla token satışı yoluyla halktan para toplayanları tutuklayabilecek. Söz konusu ceza kanununun geçerliliği 1 Mart’tan itibaren geçerli olacak. Bu Çin’in kripto paralar üzerindeki son baskısı diyebiliriz.

Çin, aslında bu olaya yeni karşı çıkmış değil. 2017 yılından bu yana kripto yoluyla bağış toplamayı yasaklayan Çin, son değişikliklerle birlikte artık bunu yapan kişileri suçlu sayıp tutuklayabilecek.

Kanuna göre tutuklanan kişilerin cezaları halktan topladıkları para miktarına bağlı olarak 3-10 yıl arası değişiklik gösterecektir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ukrayna’dan türkiye’ye çağrı: rus ödeme sistemi mir'i kullanmayın!

Ukrayna, Bitcoin Cinsinden Bağış Almaya Devam Ediyor

Sonraki Haber
popüler analistten bitcoin yorumu: hedef 46.000 dolar

Popüler Analistten Bitcoin Yorumu: Hedef 46.000 Dolar

İlgili Haberler