Bu Hafta Kripto Para Piyasasını Etkilemesi Beklenen Önemli Olaylar!

İpek Kulaksız
bu hafta kripto para piyasasını etkilemesi beklenen önemli olaylar! 13
Bitlo

Dünya gündeminde yer alan çeşitli olaylar kripto piyasalarını hareketlendirmeye yetiyor. Bu hafta kripto piyasalarını etkileyecek önemli olaylar aşağıdaki şekildedir.

ABD Enflasyon Verisi Açıklanması

ABD Temmuz ayı enflasyon verilerinin açıklanması, kripto paraları önemli düzeyde etkilenmesi bekleniyor. Geçtiğimiz ay açıklanan enflasyon verileri beklentinin üzerine kaldı ve Bitcoin’in yaklaşık olarak %5’lik düşüş yaşamasına neden olmuştu. Açıklamanın ardından düşüşe geçen Bitcoin, aynı günün akşamında önemli düzeyde toparlandı ve 3 gün içerisinde 24.230’a kadar yükselerek son dönemlerin en yüksek seviyesine ulaştı. Yeni enflasyon verisi 10 Ağustos Çarşamba günü açıklanacak. %9,1 şeklinde açıklanan enflasyon verisinin %8,7’ye gerilemesi bekleniyor.

Çin Enflasyon Verilerinin Açıklanması

Bir ay önceki Çin’in enflasyon verisinin açıklanmasının ardından Bitcoin’de volatil hareketler ön plana çıkmıştı. Geçtiğimiz ay oranlarının enflasyonun %2,4 olması beklenirken %2,5 olarak açıklanmıştı. Fakat 10 Ağustos TSİ 4.30’da açıklanacak olan enflasyonun %2,9’a kadar yükselmiş olması bekleniyor.

FED Açıklamaları

Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, San Francisco Fed Başkanı Mary Daly ve Chicago Fed Başkanı Charles Evans, bu hafta faiz oranlarıyla ilgili açıklamalarda bulunacak. Söz konusu bu açıklamaların, şu anda kripto piyasasını oldukça etkileyen ABD Merkez Bankası davranışlarının ne yönde olacağını belirleyecek.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bankacılık devi morgan stanley kripto dünyasına mı hazırlanıyor?

Bankacılık Devi Morgan Stanley Kripto Dünyasına mı Hazırlanıyor?

Sonraki Haber
polygon kurucu ortağından ayı piyasası yorumu! ayı piyasası bir fırsat mı?

Polygon Kurucu Ortağından Ayı Piyasası Yorumu! Ayı Piyasası Bir Fırsat mı?

İlgili Haberler