BTC Madencilik Şirketi Compute North İflas Koruma Başvurusu Yaptı!

Özlem Özbek
btc madencilik şirketi compute north i̇flas koruma başvurusu yaptı! btc madencilik sirketi compute north iflas koruma basvurusu yapti
Bitlo

Bitcoin madenciliği şirketlerine barındırma hizmeti veren Compute North, iflas koruma başvurusunda bulundu.

Compute North, Teksas mahkemesi iflas kanunun 11’inci bölümünü kapsamında iflas koruma başvurusu yaptı. Şirket yönetiminde yer alan Kristyan Mjolsnes, çalışmalarına daha istikrarlı devam etmek ve kapsamlı bir şekilde yeniden yapılanma için uygun zamanı aradıklarını belirtti. Şirket yetkilisi Mjolsnes:

 “Bu, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza hizmet vermeye devam etmemizi, aynı zamanda stratejik hedeflerimize ulaşmak için gerekli yatırımları yapmamızı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

İflas koruma başvurusunda Compute North’un tahmini olarak borçları ve varlıkları 100 milyon ila 500 milyon dolar arasında olduğu dile getirildi.

btc madencilik şirketi compute north i̇flas koruma başvurusu yaptı! btc madencilik sirketi compute north iflas koruma basvurusu yapti1

385 milyon dolarlık yatırım yapılmıştı

İflas korunma başvurusunda bulunan Compute North, Şubat ayında, Bitcoin madenciliği finansmanını sağlamak için 395 milyon dolarlık yatırım almıştı. Yatırım yapan şirketler arasında en büyük enerji şirketlerinden National Grid’in girişim alanı da yer alıyor. Şirket, yeni kaynaklarını kullanarak Nebraska, Kuzey Karolina ve Teksas gibi bölgelerde yeni barındırma tesisleri açmayı düşünüyordu. Şirketin müşterileri arasında Marathon, Hive Blockchain ve Compass Mining yer alıyordu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
hodl edilen bitcoin miktarı artıyor mu? adsiz tasarim 2022 09 23t052209.948

HODL Edilen Bitcoin Miktarı Artıyor mu?

İlgili Haberler