Brezilya, Kriptoya Özel Soruşturma Birimi Kuruyor

Özlem Özbek
brezilya, kriptoya özel soruşturma birimi kuruyor 17
Bitlo

Kripto paralar konusunda her geçen gün ülkeler, daha detaylı çalışmalar başlatıyor. Yeni bir çalışmada Brezilya’dan geldi. Brezilya, kripto paralara özel bir soruşturma birimi kuracağını açıkladı. 

Brezilya kripto çalışmalarını genişletiyor

Brezilya’nın yeni kripto çalışması, özel soruşturma birimi oluşturmak oldu. Kripto özel soruşturma birimi, Federal Bölge savcılığı tarafından oluşturuluyor ve savcıların kripto para davalarıyla ilgilenmesini sağlıyor. Söz konusu bu birim sayesinde kullanıcılar kripto varlıkların güvenli bir şekilde kullanımı konusunda eğitilecekler.

Kripto para suçlularının, istihbarat birimleri tarafından tespit edilmesi oldukça zor bir durumdur. Bu sebeple kripto alanında etkin olmak isteyen bazı ülkeler, yeni teknolojileri kullanarak suçlulara karşı daha güçlü olmayı hedefliyor. Kripto parayla ilgili yoğun dolandırıcılık olaylarının yaşandığı Brezilya’da, kripto alanına özel bir soruşturma biriminin başlatıldığı resmi olarak aktarıldı.

Birimin koordinatörü savcı Frederico Meinberg konuyla ilgili şunları belirtti;

Dijital varlıklarla ilgilenen bir temsilci için en iyi eğitim, pazarla etkileşime girmektir. Pratik yapmadan, temsilcinin ne yapacağını bilemediği araçları sunamayız. Bu nedenle, borsalardan başlayarak her zaman aracıların ekosistemle etkileşime girmesine odaklanacağız

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
dip'te satın alınabilecek en i̇yi kripto paralar 16 1

Dip’te Satın Alınabilecek En İyi Kripto Paralar

Sonraki Haber
nexo, vauld'u satın almak için harekete geçti 20

Nexo, Vauld’u Satın Almak için Harekete Geçti

İlgili Haberler