Borsa İstanbul Haftaya Nasıl Girdi?

Özlem Özbek
borsa i̇stanbul haftaya nasıl girdi? 8
Bitlo

Borsa İstanbul, geçtiğimiz hafta genellikle yatay bir çizgi de seyrediyordu. BIST 100 endeksi, 2.540 puandan başlamış olduğu haftayı yüzde 0,38 oranında düşüş yaşayarak 2.533 puandan kapandı.

BIST Haftaya Alıcılı Başladı

BIST 100 endeksi, yeni haftaya 0,62 oranında bir artış yaşayarak 2.548,95 puandan başladı. Yurt dışında piyasalarına bakıldığında sabah saatlerinde Asya piyasalarında Çin borsalarının pozitif anlamda ayrışması söz konusu oldu. ABD piyasaları piyasaları bugün tatildeyken Avrupa endekslerinin haftaya alıcı bir şekilde başladığı görülüyor. Borsa İstanbul’da günün ilk saatinde ulaştırma, tekstil ve deri endeksleri, yüzde 2 değer artışıyla güne başladı. Ortalamanın üzerinde bir artış gören diğer sektör endeksleri arasında faktöring, inşaat, turizm ve holding endeksleri bulunuyor. Bankalara bakıldığında ise pozitif bir gün açılışı yaşanırken 0,1 gibi düşüş bir oranda düşüş yaşandı. Banka endeksi dışında basit metaller endeksinin de yüzde 0,3 oranında bir düşüş durumu söz konusu oldu.

Güne Hızlı Giren Hisse Senetleri

Sabah saatlerinin ilk saatinde en yüksek işlem hacmiyle dikkat çeken hisse senetleri, THY, Erdemir, Şişecam (SISE), SASA (SASA) Polyester ve Akbank (AKBNK) T.A.Ş. şeklinde oldu.

Zirve fiyatlarla güne başlayan hisse senetleri ise Dagi Yatırım, Lider Faktöring, Orma, Döktaş Dökümcülük ve Makim Makina oldu. Güne başlarken değer kaybı yaşayan hisse senetlerinin başında ise Kaplamin Ambalaj (-%10), Birko Birleşik (-%6,25), Kristal Kola (-%5,9), Hub Girişi Sermayesi (-%5,85) ve Selçuk Gıda (-%4,9) yer alıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin’de yükseliş gelecek mi? mike mcglone yorumu! bitc

Bitcoin’de Yükseliş Gelecek mi? Mike McGlone Yorumu!

Sonraki Haber
usdd’de depeg, derinleşmeye devam ediyor! 7 3

USDD’de Depeg, Derinleşmeye Devam Ediyor!

İlgili Haberler