Bloomberg Analistine Göre Bitcoin Önümüzdeki Altı Ayda Yükselecek?

Özlem Özbek
bloomberg analistine göre bitcoin önümüzdeki altı ayda yükselecek? 7 1
Bitlo

Bloomberg’in emtia stratejisti Mike McGlon, Bitcoin (BTC) fiyatının yükseleceğini çünkü 2018 yılında da benzer şekilde seyrettiğini söylüyor. 

Stratejist Mike McGlone, Bitcoin fiyatının 2022’nin ikinci yarısında toparlanacağını düşünüyor. Düşüncelerini Twitter üzerinden takipçileriyle paylaşan McGlone, Bloomberg’in Galaxy Crypto Index (BGCI) verilerinde ve BTC fiyatının 50 haftalık ve 100 haftalık hareketli ortalamanın olumlu şekilde seyrettiğini gösterdi. Göstergelere göre 2019’daki yükselişten önce 2018’de yaşanan ayı piyasasında da benzer dip işaretler bulunuyor.

“Bloomberg Galaxy Crypto Index’in 2018’deki dip ile benzer bir düşüşe yaklaşması ve Bitcoin’in geçmiş temellere benzer 50 ve 100 haftalık hareketli ortalamalarına indirim yapmasıyla birlikte, riske karşı ödül, 2H’de duyarlı yatırımcılara doğru eğiliyor.”

bloomberg analistine göre bitcoin önümüzdeki altı ayda yükselecek? 6 1

BCGI, kripto piyasasının genel performansının görünümünü incelemek tasarlanmıştır. Hareketli ortalamalar, 50 veya 100 gün gibi belirli bir süre boyunca bir varlığın ortalama fiyatını belirlemek konusunda yardımcı olur. Elde edilen verilere göre fiyat Ocak ayında 16.000$’dan Aralık ayının ortasına kadar yaklaşık olarak 3.200$’lık taban seviyesini gördüğü için 2018’de Kripto Kışı BTC için zor bir süreç olmuştu. Ancak bu düşüşün ardından BTC, Haziran ayı sonuna kadar yaklaşık olarak 13.000 dolara kadar yükselmeyi başarmıştı.

McGlone, BTC’nin “2H’ye başlamak için düşük fiyatlarla tarihin en büyük boğa sezonundan biri için doğru yolda olduğunu ya da kripto piyasasının başarısız olmaya başladığını ve yatırımcıları korkutmaya başladığını tahmin ediyor.

McGlone; “Benim düşüncem, Bitcoin benimsemesinin artmaya devam etmesi daha muhtemel” dedi.

McGlone, 1H’deki yıkımı, pek çok firmanın battığını gören ancak aynı zamanda Amazon ve eBay gibi dev isimlerin de büyümesine yol açan “2000-02’nin patlayan İnternet balonu”na benzetti. 2022 yılına geldiğimizde BTC ve genel kripto piyasası, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, küresel düzenlemeler ve işsizlik oranının artması, sert piyasa koşulları gibi pek çok durumla karşı karşıya kaldı. Aynı zamanda kripto projeleri ve batan şirketler de piyasayı etkiledi.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ripple’ın i̇şe aldığı avukatlar sec ile olan davaya katılamıyor! adsiz tasarim 9

Ripple’ın İşe Aldığı Avukatlar SEC ile Olan Davaya Katılamıyor!

Sonraki Haber
crema finance'de mutlu son, 7.6 milyon dolarlık kripto i̇adesi yapıldı 9

Crema Finance’de Mutlu Son, 7.6 Milyon Dolarlık Kripto İadesi Yapıldı

İlgili Haberler