BitGo, İlk NFT Gözetim Platformunu Başlattı

İpek Kulaksız
bitgo, i̇lk nft gözetim platformunu başlattı 31 1
Bitlo

BitGo, çarşamba günü yapmış olduğu açıklamada, geliştiriciler, perakende yatırımcılar ve kurumlar için NFT Gözetim Platformu’nu başlattığını duyurdu. 

BitGo, çözümü merkezi olmayan bir borç verme stake etme protokolü olarak adından söz ettiren Parallel Finance ile ortak bir şekilde çalışacaklarını duyurdu. BitGo, baş ürün sorumlusu Chen Fang, bu platformun sıcak cüzdanlarla eşleştirilebilen ilk ABD merkezli saklama çözümü odluğunu belirtti. Fang, BitGo’nun şu anda 700 kurumsal müşteriye hizmet verdiğini belirtti.

BitGo müşterileri, yeni cüzdan hizmetini kullanarak OpenSea ve LookRare gibi merkezi olmayan pazar alanlarıyla etkileşim halinde olabilecek fakat, Fang, BitGo’nun çözümünün daha güvenli olacağını düşünüyor.

Fang, “MetaMask kullanan bu insanlar, milyonlarca dolar olmasa da yüz binlerce dolar NFT depolamak için oldukça güvensiz çözümler kullanıyor” dedi. “[Onlar] şimdi değerli eşyalarını saklamak için bu harika yere sahip olacaklar.”

Söz konusu bu sıcak cüzdanlar, perakende ve kurumsal yatırımcıların NFT’leri almasına, tutmasına ve göndermesine olanak tanır. Fang, BitGo’nun diğer kripto para saklama hizmetlerine benzer bir şekilde çoklu imza güvenliği ve 7/24 para çekme erişimi ve desteği kullandığını da belirtti. Bununla beraber hizmetin her geçen gün genişlemesinin daha karmaşık hizmetlere yönelik pazar talebini de yansıttığını söyleyen Fang; “Yirmi ya da otuz milyon dolar, hatta 100 milyon dolar değerinde bir değer atıp onu bitcoine dönüştüren kurumsal bir yatırımcı olduğunda, açıkçası onu tek imzalı cüzdanlarda tutmak istemezsiniz” dedi. “Bu varlıkları hava boşluksuz internet bağlantılı bir cihazda tutmak istemezsiniz , bu yüzden BitGo burada ortaya çıktı ve teknolojimiz bu varlık sınıfına kurumsal yatırımı memnuniyetle karşıladı.”

Fang, NFT momentumundan emin

Fang, “Genel piyasa koşullarına rağmen fiyatların nerede olduğu göz önüne alındığında, bu üst düzey NFT’lerin bazılarının fiyatları hala oldukça yüksek” dedi. “Korumak istediğiniz birkaç milyon dolar olmasa da birkaç yüz binlerce dolardan bahsediyoruz. Chrome tarayıcınızda birkaç milyon dolar değerinde varlık tutmak istemezsiniz.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
token25 (tkn25) nedir?

Token25 (TKN25) Nedir?

Sonraki Haber
popüler kripto analisti nicholas merten, bitcoin için geçmiş verileri i̇nceledi 3 1

Popüler Kripto Analisti Nicholas Merten, Bitcoin için Geçmiş Verileri İnceledi

İlgili Haberler