Bitfury’den Stratejik Madencilik Tesisi, İşte Şirketin Kuzey Amerika Planları

Enes Cebe
bitfury’den stratejik madencilik tesisi, i̇şte şirketin kuzey amerika planları
Bitlo

Amsterdam merkezli bitcoin madencilik firması Bitfury, Kanada Ontario’da, 28MW’lık yeni bir kripto para madenciliği sitesi açacağını bildirdi. 

Tesis 16MW işletme kapasitesi ile hizmet verecek ayrıca Mayıs ayı sonuna kadar da ek 12MW eklenecektir.

Yeni Tesis İçin Stratejik Bir Konum

Kripto para madenciliğine odaklanan teknoloji şirketinin şu anda İskandinavya, Doğu Avrupa, Orta Asya ve Kuzey Amerika’da maden sahaları mevcut. Kısa bir süre önce yapılan basın açıklamasına göre, Şirket, Ontario’nun Sarnina kasabasında bir site kurarak Kuzey Amerika operasyonlarını ikiye katlayacak.

Yeni tesis, uygun blok zinciri yazılım ve donanım çözümleriyle donatılacak. Ayrıca özel ASIC yongaları ve diğer yüksek performanslı madencilik ekipmanlarından da yararlanacak.

Bitfury CEO’su Brian Brooks, kripto paralara yönelik mevcut talebin “olağanüstü derecede yüksek” olduğunu ifade etti. Brooks bu nedenle, şirketlerinin dünyanın her yerinden müşteri ve yatırımcıların tercih ettiği bir platform olmasını istiyor. Bu doğrultuda CEO,  en iyi bir şekilde altyapı hizmeti ve operasyonel uzmanlık sunacağını iddia etti.

Optimum Enerji ve Yüksek Performans 

Bitfury’nin Veri Merkezi Geliştirme ve Operasyon Başkanı Oleg Blinkov, şirketin “optimum enerji, ultra yüksek performanslı ekipman ve eşsiz veri merkezi yönetimi deneyiminin avantajlarından yararlanan” madencilik çözümleri sunmayı amaçladığını belirtti.

Ayrıca Kuzey Amerika’yı Bitfury için stratejik bir bölge olarak olarak tanımlayan Blinkov, “buradaki ve dünyadaki varlığımızı derinleştirmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

2011 yılında kurulan madencilik şirketi, alanında ilkler arasında yer alıyor. Geçen yıl, halka açılacaklarının bilgisini ve bu doğrultuda Kasım 2022 tarihini vermişlerdi. Galaxy Digital gibi önemli yatırımcılara sahip olan Bitfury, 1 milyar doların üzerinde bir değerlemeye sahip.  

Geçtiğimiz aylarda Bitfury, önceden Binance’de ABD Para Birimi Vekili Denetçisi olarak çalışan Brian Brooks’u yeni İcra Kurulu Başkanı olarak atadığını duyurmuştu

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
cryptoquant ceo’sundan bitcoin açıklaması cryptoquanthaber1

CryptoQuant CEO’sundan Bitcoin Açıklaması

Sonraki Haber
joe biden'dan rusya-ukrayna savaşına i̇lişkin 8 maddelik açıklama!

Joe Biden’dan Rusya-Ukrayna Savaşına İlişkin 8 Maddelik Açıklama!

İlgili Haberler