BitConnect Kurucusu Dolandırıcılık İddiasıyla Suçlandı

Cem Yilmaz
bitconnect kurucusu dolandırıcılık i̇ddiasıyla suçlandı btc 4
Bitlo

Amerika Birleşik Devleti Adalet Bakanlığı, BitConnect’in kurucusu Satish Kumbhani’yi suçladığını duyurdu. Adalet Bakanlığına göre Kumbhani yatırımcıları yaklaşık 2,4 milyar dolar dolandırdı.

ABD Adalet Bakanlığı, Cuma günü Bitconnect ile ilgili bir açıklama yaptı. Adalet Bakanlığı yaptığı açıklamada federal bir jüri BitConnect’in kurucusu Satish Kumbhani’yi bir borç verme planı aracılığıyla yatırımcıları yaklaşık 2,4 milyar doları dolandırmakla suçladı.

bitconnect kurucusu dolandırıcılık i̇ddiasıyla suçlandı sk

Kumbhani, fiyat manipülasyonu, elektronik dolandırıcılık yapmak için komplo kurmak, lisanssız bir para aktarıcısı işletmek ve küresel bir Ponzi şemasını düzenlemek için uluslararası fonları aklamak için komplo kurmakla suçlandı.

Açıklamada tıpkı bir Ponzi sisteminde olduğu gibi yatırımcılardan topladığı paralarla kripto ticareti yapıp daha sonra sisteme dahil olan yatırımcılardan aldığı paralarla eski yatırımcılara ödeme yaptığı iddiası yer alıyor.

2021’in sonunda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Kumbhani ile birlikte BitConnect organizatörü Glenn Arcaro’ya dava açtı. Geçen Eylül ayında Arcaro, ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan benzer bir suçlamayı kabul etmişti.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
güney kore, metaverse teknolojisine 185 milyon dolarlık yatırım yaptı!

Güney Kore, Metaverse Teknolojisine 185 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı!

Sonraki Haber
rusya’nın dev bankaları yaptırımların kurbanı oldu, hisselerde sert çöküş!

Rusya’nın Dev Bankaları Yaptırımların Kurbanı Oldu, Hisselerde Sert Çöküş!

İlgili Haberler