Bitcoin’in Risk-Ödül Oranı, Bull Run’ın Devam Etmek için Bol Kapsamlı Olduğunu Öneriyor

Bitcoin’in “rezerv riski” ölçüsü, kripto para biriminin hiçbir yerde büyük bir fiyat zirvesine yakın olmadığını gösterir.

Son 24 saat içinde 1 aydır en büyük düşüşünü görmesine rağmen, Bitcoin (BTC, +% 0,42) boğa koşusunun devam etmesi muhtemel.

Bu, kripto para biriminin mevcut sahipleri ve potansiyel alıcılar için hala çekici bir bahis olduğunu gösteren blok zinciri verilerinin önerisidir.

Bitcoin’in “rezerv riski” metriği, herhangi bir zaman noktasında uzun vadeli yatırımcıların fiyat ve güvenine dayalı olarak yatırımın risk-ödül oranını ölçer ve şu anda 0,008 olarak görülüyor. Esasen, risk/ödül, kripto para biriminin son 5.5 aydaki altı kat rallisinden sonra bile çekici bir şekilde çarpıtıldı.

“Geçtiğimiz boğa pazarlara kıyasla satış uzun vadeli sahipleri için teşvik hala nispeten düşüktür,” Jeff Rose, Vailshire Sermaye Yönetimi kurucusu ve CEO’su pazartesi tweetledi.

Yükseliş sinyali , gerçekleşen değer oranına göre piyasa değeri gibi diğer zincir üstü göstergeler tarafından çizilen olumlu resimle tutarlıdır. O zamandan beri, kripto para birimi 11 kat rallisi çizdi.

Gösterge 0.02’nin üzerindeki kırmızı bölgeye ulaştığında, risk-ödül oranı çekici olmayacaktır.

Rezerv riski, bir varlığı tutmanın fırsat maliyetini temsil eden Glassnode tarafından ayrıntılandırıldığı gibi, bitcoin fiyatının herhangi bir zamanda “HODL Bank” a bölünmesiyle hesaplanır. Glassnode’a göre, “Bir madeni paranın tutulduğu her gün, mal sahibi onu nakit değeriyle takas etme yeteneğini erteliyor”.

CoinDesk 20 verilerine göre, yayın zamanında Bitcoin 54.738 $ ‘dan yaklaşık %1.2 daha yüksek işlem görüyor ve Salı günü erken saatlerde 53.000$’ dan destek aradı.

Ancak, Stack Funds COO’su ve kurucu ortağı Matthew Dibb “piyasa 53.000$ ‘lık desteğini korumaya devam ediyor,” diyor .

Bir Cevap Yazın