Bitcoin Pizza (Mağaza) Günü California Pizza Mağazası BTC için Satıldı

California, Santa Maria’daki bir pizza dükkanı, yeni sahibinin mülkü Bitcoin karşılığında satın almasıyla el değiştiriyor.

Kısaca

  • California Santa Maria’da bir pizza dükkanı Bitcoin karşılığında satılıyor.
  • 10.000 BTC’ye iki pizza alındığı ilk Bitcoin işleminin üzerinden neredeyse 11 yıl geçti.

Florida’dan bir programcı olan Laszlo Hanyecz’in 10.000 BTC’ye (bugün yaklaşık 530 milyon dolar değerinde) iki pizza satın aldığı günden bu yana yaklaşık 11 yıl geçti. Şimdi, Bitcoin bir kez daha pizza ile ilgili bir işlem için kullanılıyor.

Ancak bu sefer, bu, birkaç Papa John’un pizzasından ziyade Bitcoin için satılan bir pizza dükkanı, diyor KSBY News.

California, Santa Maria’da bulunan Bravo Pizza, sahipleri Matt ve Kara Miller tarafından açıklanmayan bir miktar Bitcoin karşılığında, son birkaç yıldır restoranın yöneticisi olan Jimmy Benavidez’e satıldı.

Benavidez’e göre Bitcoin, kendisi ve Matt arasında ortak bir ilgi alanı oldu ve ikisi sık sık kripto para birimi hakkında konuştu.

Matt’e göre, kripto para birimi gelecek, çünkü “merkezi bankacılık olmadan para alışverişi için benzersiz bir yol” sunuyor.

1 Nisan’da mülkü devralan Benavidez, “Ödemeyi Bitcoin olarak alacağını söylediğinde, bu bana çok mantıklı geldi” dedi.

Değirmenciler, Bravo Pizza’nın Bitcoin karşılığında satılmasının Central Coast topluluğu için “çığır açan bir şey” olacağına inanıyor; ancak, bir kripto para birimi işlemi yoluyla el değiştiren ilk fiziksel mağaza olmayabilir. Bu yılın başlarında, sahipleri tarafından her ikisi için de 25 BTC veya 800 ETH fiyat etiketi koyulan iki restoran New York’ta satışa çıktı.

Bir restoran sizin fiyat aralığınızın biraz dışında olsa bile, artık kripto ile satın alabileceğiniz, kıyafet ve emlaktan özel jetlere ve Tesla elektrikli arabalara kadar gittikçe artan sayıda fiziksel ürün var. Ve tabii ki pizza!

Bir Cevap Yazın