Bitcoin Madenciliği 2022 Temmuz Raporu Açıklandı

İpek Kulaksız
bitcoin madenciliği 2022 temmuz raporu açıklandı 18
Bitlo

Bitcoin madenciliği, kripto dünyası için her zaman önemli iş modellerinden biri oldu. Bitcoin (BTC) madenciliğine milyarlarca dolar yatıran dev isimler bulunuyor.

BTC madenciliği, Bitcoin fiyatıyla doğru orantılı olarak değişkenlik gösteriyor. Bu da zaman zaman beraberinde farklı zorlukları getirebiliyor. Çıkışa geçmeden önceki son günlerde yaşanan kripto birimlerdeki düşüşler, madencilerin gelirlerinin dolar bazında düşmesine sebep oldu.

Bir diğer açıdan ise üretimi durduran madencilerin yerini dolduramayan diğer madenciler, halihazırdaki zorluğa yetişemedikleri için ağın zorluk seviyesi de gerilemiş oldu. Bunun anlamına bakıldığında, üretmeye devam eden madencilerin daha yüksek Bitcoin (BTC) kazandığını söylemek mümkündür.

bitcoin madenciliği 2022 temmuz raporu açıklandı 19

Bitcoin madenciliği Temmuz raporu detayları

BTC’de yaşanan düşüşler madencilere zor günler yaşatmaya devam ediyor. BTC’nin fiyatının düşmesiyle beraber azalan kar oranları madencilerin zor anlar yaşamasını kaçınılmaz kıldı. Hatta özellikle Mayıs ayı içerisinde madencilik zorluğunun 31.251t’ye çıkmasının ardından, Ağustos ayına geldiğimizde ise güncel rakamlar, 27.693t’lik zorluk, madencilerin sistemlerinde kar oranlarını aşağı çekti. Madencilik gelirleri düşmüş olsa da halka açık madencilik şirketleri hisse senetlerinde yükseliş yaşandı. Bu noktada en büyük yükseliş ise BIT mining’de yüzde 11.05 ile yaşandı.

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
sırbistan ile kosova olayı bitcoin (btc)'i nasıl etkiliyor? 16

Sırbistan ile Kosova Olayı Bitcoin (BTC)’i Nasıl Etkiliyor?

Sonraki Haber
i̇ngiltere, yanıltıcı kripto para reklamlarına karşı sert kurallar getiriyor 1

İngiltere, Yanıltıcı Kripto Para Reklamlarına Karşı Sert Kurallar Getiriyor

İlgili Haberler