Bitcoin Madencilerinin Başı Dertte, Faturaları Ödeyemeyen Compass Mining Tesisi Kaybetti!

Cem Yilmaz
bitcoin madencilerinin başı dertte, faturaları ödeyemeyen compass mining tesisi kaybetti! dm
Bitlo

Bitcoin’de günden güne düşüşlerin yaşanması madencileri oldukça etkilemiş durumda. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberlerle madencilerin kredilerini ödemekte zorlanabileceklerini ifade etmiştik. Dynamics Mining, Bitcoin madencilik donanımı ve barındırma şirketi olan Compass Mining’in gerekli faturaları ödemediğini iddia etti ve aralarında yapılan sözleşme feshedildi. Compass Mining, Maine merkezli barınma tesislerinden birini kaybetti. 

Kripto paralarda düşüşler devam etmekte ve bu süreç madenciler açısından oldukça zorlu geçiyor. Son dönemlerde halka açık madencilik şirketlerinin hisseleri düşüş yaşarken bazı şirketler operasyonlarını durdurma kararı aldı. 

Dynamics Mining, 14 Haziran itibariyle Compass Mining ile arasındaki barındırma sözleşmesinin feshedildiğini belirten mektup paylaştı. Dynamics, Compass’ın elektrik faturaları ve barındırma ücretleriyle ilgili ödemelerinde gecikmelerin olduğunu iddia etti.

Yapılan paylaşımda faturaların toplam değerinin 1.2 milyon dolar olduğu ifade edildi ve Compass’ın 655.000 dolar değerinde ödeme yapıldığı görülüyor. Compass’ın faturalar için gereken parayı verdiği ancak Dynamics’in bu parayı başka tesisler için harcadığı iddia ediliyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
sam bankman-fried bazı kripto para borsalarının i̇flas ettiğini düşünüyor! sbf

Sam Bankman-Fried Bazı Kripto Para Borsalarının İflas Ettiğini Düşünüyor!

Sonraki Haber
nubank, bitcoin hizmeti başlattı! je

Nubank, Bitcoin Hizmeti Başlattı!

İlgili Haberler