Bitcoin Hesabı Nedir? Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Gülcan Uyanıker
bitcoin hesabı nedir? bitcoin hesabı nasıl açılır?
Bitlo

Kripto dünyası her geçen gün daha fazla gelişerek ilgi odağı olmaya devam ediyor. Sizde bu dünyaya adım atmak istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız ile birlikte Bitcoin hesabı açmaya dair tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Günden güne popülerleşen lider kripto para birimi Bitcoin’e yatırım yapmak isteyenlerin sayısı da bilindiği üzere her geçen gün artıyor. Bu artışla birlikte yatırımcılar adım adım Bitcoin hesap açma işlemlerini merak ediyor. Bu yazımızı takip ederek Bitcoin hesabı nedir ve nasıl açılır sorularına detaylı olarak cevap bulabilirsiniz.

Bitcoin Hesabı Nedir?

Herhangi bir borsada bulunan hesabınız veya kripto para cüzdanınız Bitcoin hesabı olarak ifade edilmektedir. Bitcoin hesabı her iki durumda da kullanılabilmektedir. Borsadaki hesabınızı bir Bitcoin hesabı olarak kullanabileceğiniz gibi borsadan ayrı kripto para cüzdanınızı da bu şekilde kullanabilirsiniz. 

Bitcoin borsalarında açtığınız hesaplar ile kripto para alım satımı yapabilir veya dilediğiniz herhangi bir kullanıcıya yer, mekan ve zaman fark etmeksizin 7/24 kripto para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kendinize bir Bitcoin hesabı açmak istiyorsanız, piyasada bulunan güvenilir borsaları kullanabilirsiniz. Bu borsayı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan da yazımızda kısaca bahsedeceğiz.

Bitcoin Hesabı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitcoin hesabı açarken dikkat edilmesi gereken noktaları yatırımcılar için 5 maddede topladık:

1-Merdiven altı borsalar: Bitcoin hesabı açmaya karar verme hareketinin ardından önce kullanacağınız borsaya karar vermelisiniz. Buna karar verirken işlem yapacağınız platformun güvenilirliği oldukça önemlidir. Güvenilir olup olmadığına karar verirken kendinize bazı sorular sormalısınız. Eğer bu sorulara cevap bulabiliyorsanız doğru yolda gidiyorsunuz demektir.

  • Sosyal medyada bulunan gerçek kullanıcıların borsa hakkındaki yorumları
  • Sahiplerinin ve yöneticilerinin kimlikleri gizli mi?
  • Arkasında gerçek bir şirket yer alıyor mu?
  • Eğer arkasında bir şirket bulunuyorsa bu şirket hangi ülkeye kayıtlı?

2-Güvenlik uygulamaları: Her borsa birbirinden farklı güvenlik yöntemleri kullanabilir. Bundan dolayı Bitcoin hesabı açacağınız platformun varlıklarınızı nasıl koruduğunu, hangi güvenlik teknolojilerini kullandığını araştırmalısınız.

3-İşlem ücretleri: Komisyon oranları da platform seçerken önemli noktalardan biridir. Yaptığınız işlemler için büyük rakamlar ödemek istemiyorsanız kesinlikle seçeceğiniz platformun komisyon oranlarına dikkat etmelisiniz. 

4-Kripto para çeşitliliği: Sepetinize Bitcoin dışında kripto para eklemek istiyorsanız borsada bulunan kripto para çeşitliliği de sizin için oldukça önemlidir. Eğer az sayıda kripto listeleyen bir borsada hesap açarsanız aradığınız daha sonra istediğiniz bir paraya ulaşmak için bir başka borsadan hesap açmak durumunda kalabilirsiniz.

5-İşlem hacmi: İşlem hacmi hesap açacağınız borsada dikkat etmeniz gereken bir başka önemli noktadır. Bir yatırımcı ne kadar kripto paraya sahip olursa olsun eğer borsada bulunan yatırımcılar o kripto paranın ticaretini yapmıyorsa pek bir şey elde edemezsiniz.

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Eğer bir Bitcoin hesabı açmak istiyorsanız adım adım aşağıdaki maddeleri takip edebilirsiniz.

1- Bitlo.com adresine gidin

Bitlo.com adresine giderek sayfada bulunan alanı doldurarak platforma kayıt olun.

2-Numaranızı onaylayın

Kişisel bilgiler alanını doldurduktan sonra telefonunuza gelen kod ile numaranızı doğrulayın.

3-Doğrulamaları gerçekleştirin

Hesabım alanına giderek e-posta ve ileri seviye doğrulamalarınızı gerçekleştirin.

4-Güvenlik ayarlarınızı seçin

Hesabım bölümünde bulunan güvenlik ayarları alanına giderek google authenticator’ı etkinleştirin. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
kripto atm piyasa değeri 2027'de 472 milyon dolara ulaşacak 23 1

Kripto ATM Piyasa Değeri 2027’de 472 Milyon Dolara Ulaşacak

Sonraki Haber
lido dao (ldo) yukarı yönlü hareket ediyor! 26 2

Lido DAO (LDO) Yukarı Yönlü Hareket Ediyor!

İlgili Haberler
bitcoin hash rate'i düşüyor

Hashing Nedir?

Haber İçeriği Hide Hash fonksiyonu nasıl çalışır?Hashing Fonksiyonları neden önemlidir?Kriptografik Hash FonksiyonlarıÇakışmaya DayanıklılıkTers Görüntüye Dayanıklılıkİkincil Ters Görüntüye DayanıklılıkÇakışmaya…
Mert Özsaban
Devamını Oku