Bitcoin Dip Sinyali Mi Veriyor?

İpek Kulaksız
bitcoin dip sinyali mi veriyor? 4
Bitlo

Kripto para analisti TechDev, Bitcoin (BTC) için artık toparlanma sürecinin geldiğini ve yaklaşık sekiz aylık ayı piyasasının ardından BTC’de dibin belirlendiği belirtti.

TechDev, bunun yanı sıra bir gösterge olarak önemli tarihler verdi. Öyle ki analist, 399.600 Twitter takipçisine, bazı öngörülerini aktardı. Analist öncelikle, bir yıla yakın bir süredir hareketsiz olan Bitcoin’i takip eden HODL dalgalarının öneminden söz etti.

BTC’nin 2012, 2015 ve 2019 yıllarındaki durumlarına bakıldığında zirve yaptığı gözlemlenmişti. Zirveden kısa bir süre sonra süre ralli yaşandığını belirten TechDev,

“1 yıl+ HODL dalgası 200 günlük değişim oranı 0,1’in üzerinde zirve yapıyor. 11 yılda 4 sinyal.”

Yazının hazırlandığı dakikalarda, BTC son 24 saat içerisinde %2 oranında artı ve 23,027 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Bitcoin’in ardından altcoinler üzerine incelemeler yapan TechDev, yaklaşık on yıllık bir süreç içerisinde altconilerin ABD dolar endeksi karşısında nasıl performans sergilediği inceledi. Analist dolar endekslerinin düşmesinin ardından altcoinlerin daha da yükselebilceğini öne sürdü.

“Uzun vadeli TL [zaman çizelgesi] + önceki ATH [tüm zamanların en yüksek seviyesi] + 0.272’den sıçrayan altcoinler vardır. Parabolik hareket sonrası uzun vadeli TL + yerel TL + 1.414’te DXY. 5 temas noktasından sonra olası parabol dökümü ve 2 TL’ye 1.414 uzatma durumu söz konusudur. DXY çöküşü ve altcoin dürtüsünün daha fazla onaylanmasını izliyoruz.”

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
dev balinalardan shiba inu atağı! 150 milyon dolarlık shib alındı 2

Dev Balinalardan Shiba Inu Atağı! 150 Milyon Dolarlık SHIB Alındı

Sonraki Haber
ethereum merge: pos geçişi eth piyasasını nasıl etkileyecek? 7

Ethereum Merge: PoS Geçişi ETH Piyasasını Nasıl Etkileyecek?

İlgili Haberler