Bitcoin ATM Kurulumları 2022 Yılında Yavaşladı mı?

Gülcan Uyanıker
bitcoin atm kurulumları 2022 yılında yavaşladı mı?
Bitlo

Son altı ay içinde, Bitcoin (BTC), El Salvador’un itibari para birimlerini benimsemesi, 69.000 dolarlık rekor bir yüksekliğe ve eşi görülmemiş derecede güçlü bir hash oranı da dahil olmak üzere bir dizi dönüm noktası belirledi. Bununla birlikte, tarihte ilk kez, ilk iki ayda dünya çapında kurulan Bitcoin ATM’lerinin sayısı yıldan yıla azaldı.

Paylaşılan verilere göre, yılın ilk iki ayında kurulan Bitcoin ATM’lerinin sayısı yıldan yıla arttı, ancak bu eğilim ilk kez 2022 yılında çöktü.

Anlık yavaşlamanın ana nedenlerinden biri de Avrupa’daki yavaşlama olabilir. 2022 yılında dünya çapında kurulu Bitcoin ATM’lerinin sayısı yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde 1.689 iken, toplamın %93’üne katkıda bulunurken, Avrupa’daki Bitcoin ATM’lerinin sayısı ilk iki ayda bir azalarak toplam 1.397’ye geriledi. Bu yazının yazıldığı tarihte, Kuzey Amerika’daki ATM sayısı 34.284’tü ve kurulu toplam ATM sayısının %95’inden fazlasını oluşturuyordu.

Şu anda, dünya çapında kurulu toplam 36.067 ATM bulunmaktadır. Bu yılın başlangıcı geç olmasına rağmen, El Salvador gibi yargı bölgeleri 1.500 Bitcoin ATM’sini tanıtmayı planladıkça, kurulu ATM’lerin sayısının artması bekleniyor

Daha fazla hükümet kripto para birimlerini benimseme çabalarını hızlandırmadıkça, ATM’lerin yükselişte kalması zor olacak.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin ve kripto para yatırımcılarının bu hafta takip edeceği gelişmeler

Kripto Para Piyasasının Değeri Yeniden 2 Trilyon Doların Üzerinde!

Sonraki Haber
elon musk ve mcdonald's arasındaki etkileşim devam edecek mi? elon

Elon Musk ve McDonald’s Arasındaki Etkileşim Devam Edecek mi?

İlgili Haberler