Birleşik Krallık’dan Stablecoinler için Yeni Düzenlemeler Geliyor

İpek Kulaksız
birleşik krallık'dan stablecoinler için yeni düzenlemeler geliyor 1 24
Bitlo

Kripto para sektöründe yaşayan düşüşler, durdurulan işlemler, yeni ortaklıklar ve piyasaya sürülen yeni projeler hareketliliği devam ettiriyor.

Kripto piyasasının her geçen gün gelişmeye devam etmesi, düzenleyicilerin yeni baskılar kurmasının önüne geçemiyor. Birleşik Krallık düzenleyicileri, stablecoinlerin kullanımı için yeni kurallar getiriyor. Yakın zamanda gelecek olan bu kurallar kapsamında, Brexit sonrası Birleşik Krallık finansal düzenini daha da güçlendirilmesi hedefleniyor. Söz konusu bu düzenlemeler uzun bir zamandır bekleniyordu. Piyasalarla ilgili yasa tasarısının bir parçası olarak hazırlanan kurallar, birkaç saat içerisinde parlamentoya sunulacak.

Daha önce hükümet tarafından yapılan açıklamalara göre kripto varlıkların ülkenin ekonomik rekabet gücünü artırma potansiyeli vardı. Kripto paraların Bretix sonrası hazırlanan stratejilerde de önemli bir rol oynayacağı belirtilmişti. Bunun yanı sıra Birleşik Krallık Hazinesi, ülkeyi güçlü bir kripto merkezine dönüştürmek için pek çok girişimde bulunduğunu aktarmıştı. Bu söylemler, tüketicilerin ödeme yapmak için stablecoinleri güvenle kullanmalarına izin verecek kurallar içeriyordu. Ancak son yaşanan olaylara bakıldığında TerraUSD ve piyasalarda yaşanan çöküşler, ülkenin stablecoinlere yaklaşımını olumsuz etkiledi ve yeni kurallar getirilmesini gerektirdi.

 

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
solana cüzdanlarında %58'lik artış yaşandı 1 23

Solana Cüzdanlarında %58’lik Artış Yaşandı

Sonraki Haber
minnesota senatörü, sec’i kriptoya olan bakış açısından dolayı eleştirdi! adsiz tasarim 25

Minnesota Senatörü, SEC’i Kriptoya Olan Bakış Açısından Dolayı Eleştirdi!

İlgili Haberler