Birleşik Krallık Bakanı “Kripto Dostu Merkezler Kurmak İstiyoruz”

Özlem Özbek
birleşik krallık bakanı
Bitlo

Son 1 yıl içerisinde getirdiği sert kurallara sahip yargı bölgelerinden biri olan Birleşik krallık’ta teknoloji bakanı görevinde olan Chris Philp, kripto ile ilgili olumlu açıklamalar yapıldı. İlk kez Birleşik Krallık bünyesinde yer alan bir devlet bakanı tarafından bu kadar olumlu yorumlar yapıldı. Philp, ülkede pek çok kripto dostu şehir ve merkez kurmak istediklerinin altını çizdi. 

“Hem merkez olmalı hem de suçu önleyebilmeliyiz”

Bloomberg’in radyo programına katılan bakan, “Birleşik Krallık ve özellikle Londra’nın önemli bir kripto para merkezi olmasını istiyoruz. Tabii ki bunu yaparken, halkı ve kamuyu korumayı, ayrıca özellikle para aklama tarzında suç teşkil eden aktiviteleri de önlemek istiyoruz. Kripto paraalrın yaptırımları delmek gibi hareketlerde kullanılmasını da engelleyebilmeliyiz” dedi.

“Londra, Nasdaq’dan daha iyi korundu”

Geçtiğimiz haftalar içerisinde gerçekleşen bir teknoloji konferansında Londra borsasında listelenen bazı teknoloji şirketlerinin CEO ve yöneticileri ile sohbet etme fırsatı bulduğunu söyleyen Philp, Londra’nın bu süreçte Nasdaq’tan daha iyi korunduğunu belirtti ve şöyle konuştu; 

“Geçen hafta Londra Teknoloji Haftası’ndaydım ve orada birçok CEO ve yöneticiyle konuşma fırsatı buldum. Hepsi bana dünyadaki hisse senetleri düşüşünden en çok etkilenen borsanın Nasdaq olduğunu ve Londra Borsası’nda da değil de, orada listelenmiş olsalardı, çok daha büyük bir darbe almış olacaklarını söylediler”

Bakan aynı zamanda son dönemlerde tüm dünyayı saran krizin İngiltere ve Birleşik Krallık’ın diğer ülkelere etkisiyle ilgili de şu ifadeleri kullandı;

“Hazine Bakanlığı, hem merkez bankası hem de Finansal Davranış Otoritesi’yle iletişim halind eolmaya devam ediyor. Bilançonun doğru şekilde kontrol edildiğinden emin olmak için kurumlar arası iletişi üst seviyede”

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum (eth) toparlanmaya çalışıyor! eth için önemli seviyeler neler? 4

Ethereum (ETH) Toparlanmaya Çalışıyor! ETH için Önemli Seviyeler Neler?

Sonraki Haber
kripto borsaları i̇şten çıkarmalara karşı dik duruyor 5

Kripto Borsaları İşten Çıkarmalara Karşı Dik Duruyor

İlgili Haberler