Beyaz Saray’dan Açıklama! Enflasyonda Yüksek Artış Bekleniyor

Gülcan Uyanıker
beyaz saray’dan açıklama! enflasyonda yüksek artış bekleniyor
Bitlo

Dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD’de Mart ayı enflasyon rakamları bugün açıklanacak. Beyaz Saray’dan gelen değerlendirmeler ise yeni bir rekorun kaçınılmaz olduğu yönünde.

Savaşın Etkileri Daha Yansımadı

Dün konuyla ilgili ABD’li gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Beyaz Saray basın danışmanı Jen Psaki, savaşın etkilerinin rakamlara ne kadar yansıdığının artık görüleceğini ifade etti:

Putin’in savaşı nedeniyle Şubat ayında fiyatlardaki artışın yansımasını görmedik. Bunu şimdi göreceğiz. Bu nedenle Mart ayı enflasyon rakamının olağanüstü yüksek olmasını bekliyoruz. Manşet enflasyon ile çekirdek enflasyon arasında büyük bir fark olacaktır. Bu bize gıda ve enerji piyasalarındaki küresel bozulmayı gösterecek. Kısa vadede benzin fiyatlarındaki %25’lik artış rakamlara yansıyacaktır.

Jack Dorsey: Yöneticiler Her Seferinde Halkı Aldatıyor

Yıllardır her hafta belirli bir miktar Bitcoin satın alan ve bunun enflasyondan korunmak için en iyi seçenek olduğunu belirten Twitter ve Block kurucu ortağı Jack Dorsey, Psaki’nin açıklamalarına sessiz kalmadı. ABD yönetimlerinin sürekli sorumluluk almaktan kaçındığını belirten Dorsey düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

İster Cumhuriyetçi ister Demokrat olsun, her yönetim halka güven inşa etme şansına sahiptir. Ancak her seferinde bu hükümetler insanları aldatmayı seçiyor ve sıfır güven politikası izliyor. Hangi parti olduğu önemli değil, sistem önemli.

Kripto Para Birimleriyle İlgilenmiyor!

Bir takipçisinin “İki taraf da o kadar kötü ki, sizi tekrar zengin edecek kripto paralardan başka bir şey düşünemiyorsunuz” açıklamasına yanıt veren Dorsey, şu ifadeleri kullandı:

Zengin olmak gibi bir hedefim yok. Sistemi düzeltmeye çalışıyorum. Ayrıca kripto para birimleriyle de ilgilenmiyorum.

Dorsey bilindiği üzere Bitcoin dışında herhangi bir kripto para satın almıyor.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bored ape yacht club’ın animasyon filmi yayınlanacak!

Bored Ape Yacht Club’ın Animasyon Filmi Yayınlanacak!

Sonraki Haber
ups, metaverse için marka başvurusunda bulundu 21

UPS, Metaverse için Marka Başvurusunda Bulundu

İlgili Haberler