Beklenen Olmadı! Merge, Kripto Piyasasından 30 Milyar Doları Sildi

Özlem Özbek
beklenen olmadı! merge, kripto piyasasından 30 milyar doları sildi beklenen olmadi merge kripto piyasasindan 30 milyar dolari sildi3
Bitlo

Kripto para piyasası, Ethereum merge olayına karşı hala. Tepki göstermeye devam ediyor.

Merge ile düşük seyirde ilerleyen piyasaların toparlanması bekleniyordu ancak beklenen olmadı ve 24 saat içerisinde kripto para piyasalarında ciddi düşüş yaşandı. Küresel enflasyon ve buna benzer pek çok etken kripto piyasalarını baskılamaya devam ediyor. 15 Eylül’de 991.07 milyar dolar olarak belirlenen kripto para piyasa değeri, 16 Eylül itibariyle yaklaşık %3.2 yani 32.24 milyar dolar gerileyerek 958.83 milyar dolar oldu.

beklenen olmadı! merge, kripto piyasasından 30 milyar doları sildi beklenen olmadi merge kripto piyasasindan 30 milyar dolari sildi4

Merge etkisi fiyatlarda görüldü

Merge’nin genel kripto para piyasası üzerinde kısa vadeli olarak olumlu bir etkisi yok gibi gözüküyor olsa da uzun caddeli düşünüldüğünde Merge’nin yükselişi tetiklemesi bekleniyor. Merge güncellemesinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi, boğaların güç kazanmasını sağlamış gözüküyor. Bu durum karşısında yükseltmenin “söylentiyi satın al, haberi sat” olayı olduğunu potansiyel olarak doğrulanmış gözüküyor.

FED etkisi yaşanması bekleniyor

Satışların artmasını tetikleyen ana unsurlardan birinin enflasyonun yanı sıra makroekonomik faktörler olarak görülüyor. Son açıklanan enflasyon rakamlarının ardından Federal Rezerv’in durumu kontrol altına almak için yüksek faiz oranları stratejisi doğrultusunda hareket etmesi bekleniyor. Bu sebeple, ay sonuna doğru yapılan FED toplantısının piyasa seyri için oldukça önemli olduğu düşünülüyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
raven-rvn

Ravencoin’de Beklediğimiz Düşüş Gerçekleşti! RVN Sırada Ne Var?

Sonraki Haber
beyaz saray, kripto para açıklaması yaptı! beyaz saray kripto para aciklamasi yapti

Beyaz Saray, Kripto Para Açıklaması Yaptı!

İlgili Haberler