Bank of America CEO’sundan Açıklama! Düzenleyiciler İzin Verirse Kripto Hizmeti Sunacaklar

Gülcan Uyanıker
bank of america ceo’sundan açıklama! düzenleyiciler i̇zin verirse kripto hizmeti sunacaklar
Bitlo

Bank of America’nın CEO’su Brian T. Moynihan, ellerinde bulunan yüzlerce blok zincir patentini düzenleyiciler izin vermediği için kullanamadıklarını söyledi.

Blockworks tarafından yapılan bir paylaşıma göre, Bank of America CEO’su Brian Thomas Moynihan ellerinde çok sayıda blok zincir patenti olduğunu, düzenleyici izni olmadığından dolayı bunları kullanamadıklarını söyledi. 

Banka Kriptoya Dahil Olmak İçin Geç mi Kaldı?

Yakın zamanda Moynihan’a bankanın kripto sektörüne dahil olmak için geç kalıp kalmadığı soruldu. CEO’nun cevabı ise kesinlikle hayır oldu. 

Bankanın kripto alanına girmek için acele etmediğini açıkça belirten Moynihan, kripto para kullanımının doğru olduğuna inandığını fakat sıkı düzenlemelerin kripto ile etkileşimi ciddi oranda etkilediğini söyledi.

Dünyanın önde gelen birçok bankası müşterilerine kripto hizmetleri sunarken bu konuda çekimser davranan Bank of America, hala kripto para birimlerini araştırmaya devam ediyor.

Moynihan ise neden kripto hizmetlerinin sunulmadığı sorusuna şöyle yanıt verdi:

Gerçek şu ki kripto konusunda yönetmeliklere uymak durumundayız. Kripto para birimine yatırım yapmak isteyen müşterilerimiz için henüz hizmet sunamıyoruz. Çünkü düzenleyiciler buna izin vermiyor.

Bizim en büyük hedefimiz, Amerika’daki müşterilerimizin başarılı bir finansal yatırıma sahip olmalarına yardımcı olmak. İnsanlara paralarını nasıl çalıştıracaklarını öğretmeye çalışıyoruz.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
billy markus piyasaya çıkan yeni kripto paraları değerlendirdi! al

Billy Markus Piyasaya Çıkan Yeni Kripto Paraları Değerlendirdi!

Sonraki Haber
ünlü i̇talyan markası prada’dan nft koleksiyonu

Ünlü İtalyan Markası Prada’dan NFT Koleksiyonu

İlgili Haberler