Balinalar Hangi Altcoin’lerde Toplanıyor?

Özlem Özbek
balinalar hangi altcoin'lerde toplanıyor? 15
Bitlo

Kripto analitik firması Santiment, Polygon’un (MATIC), balina ve köpekbalığı birikiminin altında haftasına girildiğini aktardı. 

Santiment, 10.000 ile 10 milyon Polygon (MATIC) bulunduran balinaların, altı haftalık süreç içerisinde varlıklarını toplu olarak yaklaşık %10 oranında artırdığını belirtti.

“MATIC köpekbalıkları ve balinaları, yaklaşık bir haftadır büyük alımlar yapıyorlar. Bu zaman diliminde cüzdanlarına %8,7’den fazla ekleme yaptılar.”

Köpekbalığı, bir dijital varlığın 500 ila 1.000’ini elinde tutan yatırımcılara verilen isimdir. Bir balina ise bu söz konusu bu varlığın 1.000’den fazlasını elinde tutmaktadır. Analitik firması aynı zamanda, Ethereum rakibi Solana’nın (SOL), son zamanlarda kripto dünyasındaki yüksek olumsuz düşüncelerle karşı karşıya kalan Celsius Networks (CEL) ile sosyal medya platformlarında ilgi gören bir konu olduğunu söylüyor.

balinalar hangi altcoin'lerde toplanıyor? 13 6

Kaynak: santimentfeed/Twitter

“Sarsıcı bir Haziran ayının son haftasına giriyoruz. Kripto traderlar ayı piyasasından herhangi bir zarar görmemek için ellerinden geleni yapıyorlar. CEL ve SOL, tartışmalarda bir artış görüyor. Kripto paraların ponzi olarak değerlendirilmesi olumsuzluklar arasında.”

Firmaya göre, Solana ile ilgili olan endişeler, onu sosyal medya forumlarında ilk on trend arasına yerleştirdi. Solana zaman zaman kesinti yaşamaya meyillidir. Yalnızca bu yıl içerisinde Solana, üçü 2 saatten fazlaca devam eden kesintilerle toplam olarak 12 kesinti sorunu yaşadı. Bu hafta ise Solana merkezli borç verme platformu Solend (SNLD), tasfiye seviyelerine yaklaşan bir balinanın kripto varlıklarını almak isteyen ve potansiyel olarak da protokolü riske sokan ve hatta aynı zamanda “Solana ağına baskı uygulayan bir yönetişim önerisi ortaya koydu.” Celsius Network’den örnek vermek gerekirse, merkezi finans platformu geçtiğimiz hafta içerisinde para çekme, takas vb. işlemlerini süresiz olarak durdurmuştu. Bu da CEL tokeninin çökmesine sebep oldu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
token play (tplay) nedir?

Token Play (TPLAY) Nedir?

Sonraki Haber
sec ve ripple dava sonucu beklenirken, xrp yükselişe geçti 16 3

SEC ve Ripple Dava Sonucu Beklenirken, XRP Yükselişe Geçti

İlgili Haberler