AZERO Coin Nedir? AZERO Coin Nasıl Alınır?

Mert Özsaban
azero
Bitlo

AZERO Coin, Aleph Zero ekosistemi içerisinde kullanılan yerel bir kripto para birimidir. Aleph Zero ekosistemi, kullanıcı gizliliğine önem veren ve saniyede çok sayıda işlem gerçekleştirebilen bir blok zincirdir. 

Ocak 2022 tarihinde piyasaya sürülen AZERO Coin yatırımcıların yoğun ilgisini toplamıştır. Henüz ICO aşamasında kayda değer miktarda ön yatırımcı bulmuş bir coin projesidir. 

AZERO Coin Ne Zaman Kuruldu?

AZERO Coin projesi 2018 yılında hayata geçirilmeye başlanmış 2020 yılında ise tamamlanmıştır. Oluşum sürecinde yatırımlar toplayan Aleph Zero ekosistemi bu süreçte gelişim ve büyüme hedefleri için yaklaşın 15 Milyon dolarlık yatırım toplamıştır. 

AZERO Coin ön satış süreçleri 2021 yılında gerçekleştirilmiştir. Ağın ilk versiyonu 2021 yılında devreye girmiştir. 

AZERO Coin Nedir?

2022 yılı içerisinde her blok zincirinde kullanıcıların hesaplar arası aktarım yapmalarını hedefleyen Aleph Zero projesinin, Polkadot ekositeminde kullanılabilecek bir cüzdan geliştirmeyi ve akıllı sözleşme işlemlerini geliştirmeyi hedefleyen projeleri bulunuyor. Ekip, bu kapsamlı ve gelişime açık projeler ile yatırımlar toplayarak çalışmalarına devam etmeyi hedefliyor.

AZERO Coin Hangi Borsada Var?

Birçok global kripto para borsasından ticarete açık olan AZERO Coine ulaşabilirsiniz. Ancak bu konuda önemli nokta yatırım planı yapmak ve AZERO paritesini düzenli olarak takip etmek gerektiğidir. 

AZERO Coin Ne İşe Yarar?

Layer 1’de çalışan Aleph Zero blok zinciri DeFi ve Web3.0 için tasarlanmıştır. Hisse kanıtı ve halka açık özellikli bir ekosistemdir. Aleph Zero blok zincirinde kullanıcıların bilgilerinin gizliliği ön planda tutulur. Öte yandan bu blok zincirde çok taraflı hesaplama da kullanılmaktadır. AZERO Coin, Aleph Zero blok zincirinin yerel kripo para birimidir. AZERO Coin, ağda gerçekleştirilen ödemeler ve stake işlemleri için kullanılır.

AZERO Coin Özellikleri Nedir?

Aleph Zero ekosistemi tamamen ölçeklenebilir özelliğe sahiptir. Bu ekosistem rasgele bir komiteye sahip olan ilk DAG tabanlı platform olmak amacıyla kurulmuştur.

AZERO Coin platformunda bulunan çok taraflı hesaplama özelliği sayesinde akıllı sözleşmeler gizli ve güvenli olarak üretilebilir.

Aleph Zero blok zincirinde merkezi olmayan dosya depolama özelliği kullanlabilir ve bu ekosistemde şeffaf belge erişimi, otomatik vergi ödemesi, akıllı kontratlar, tedarik zinciri yönetimi, sanal oyun para birimleri ve varlıkları, evrensel cüzdan ve varlık dijitalleştirme gibi bir çok özellik imkanı sunar.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
shib

SHIBA Coin Grafiği: SHIBA Coin Yorumları Neler?

Sonraki Haber
tcmb, 2022 yıl sonu enflasyon tahminini %60,4 şeklinde güncelledi 17 3

TCMB, 2022 Yıl Sonu Enflasyon Tahminini %60,4 Şeklinde Güncelledi

İlgili Haberler
bitcoin hash rate'i düşüyor

Hashing Nedir?

Haber İçeriği Hide Hash fonksiyonu nasıl çalışır?Hashing Fonksiyonları neden önemlidir?Kriptografik Hash FonksiyonlarıÇakışmaya DayanıklılıkTers Görüntüye Dayanıklılıkİkincil Ters Görüntüye DayanıklılıkÇakışmaya…
Mert Özsaban
Devamını Oku