Avustralyalı Bitcoin Madencilik Firmasından Yeni Hedef

bitcoin

Faaliyetlerini bitcoin madenciliği ve bir veri merkezi işletmek arasında bölen Avustralyalı bir şirket olan Iris Energy, halka arz öncesi 20 milyon AUD tutarındaki fonlama hedefini başarıyla geçti. Platinum Asset Management’ın beklenmedik bir mali taahhüdünün ardından, hedeflerini 40 milyon Avustralya dolarına çıkarmaya karar verdiler.

Platinum Asset Management, planlanan halka arz öncesinde 13 milyon AUD değerinde sermaye teklif etmeyi taahhüt etti. Bu fonların en azından bir kısmı, Kanada’nın British Columbia bölgesinde 50 megawatt’lık bir veri merkezi inşa etmeye gidecek. Bu, şu anda finanse edilen ve 30 megawatt’a kadar sağlayabilecek veri merkezlerini tamamlayabilmelerini sağlayacak bir hareket. Şimdilik madencilik operasyonları yalnızca 9 megawatt güce bağlı.

Yeni veri merkezinin Bitcoin madenciliği için de kullanılıp kullanılmayacağı belli değil ancak British Columbia’nın sıcaklığı kesinlikle GPU rafları ve sunucularıyla uğraşan herkes için uygun görünüyor.

Ayrı bir açıklamada, Iris Energy, ASX’te dinlenen ve 2017’de yaklaşık 13 milyar dolar değerinde olan enerji ve altyapı işi DUET Group’un eski CEO’sunu ve eski CFO’sunu işe alarak, yönetimde planlanan bir değişiklik hakkında yatırımcıları bilgilendirdi. İkisi büyük olasılıkla bağımsız başkan ve genel müdür olarak görev yapacak.

Şirket ayrıca, mümkün olduğunca çevre dostu kalmaya da büyük ilgi gösteriyor. Bu, gezegeni herkes için yaşanabilir bir yer tutmanın gerekliliğinin her zamankinden daha fazla farkında olan bir dünyada başarılarını daha da ileriye götüren bir özellik.

Iris Energy, şu anda enerji şirketi Transgrid’in finans müdürü olan Jason Conroy’un firmanın yeni CEO’su olması için yatırımcıları yönetim değişiklikleri hakkında da bilgilendirdi.

Bir Cevap Yazın