Avrupa’nın Bitcoin Başkenti: İsviçre

Gülcan Uyanıker
avrupa’nın bitcoin başkenti: i̇sviçre
Bitlo

Tether ile İsviçre şehri Lugano; Bitcoin, ödemeler için Lugano’nun kendi tokeni LVGA’yı kullanmak için Tether ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Son zamanlarda Tether, Lugano’yu Avrupa’nın Bitcoin başkentine dönüştürmek için Lugano şehri ile birlikte çalıştığını duyurdu. 3 Mart 2022 olarak planlanan etkinlik bugün gerçekleşti ve detaylar paylaşıldı. Etkinliğe Lugano Belediye Başkanı Michele Foletti ve Tether CTO’su Paolo Ardoino katıldı.

Basın açıklamasında, Lugano’nun yakın gelecekte vatandaşların ve şirketlerin yıllık vergilerini, mallarını ve hizmetlerini tam olarak kripto para biriminde ödemelerini sağlamayı amaçladığı belirtildi. Bu tür ödemeler için kabul edilecek Bitcoin, Tether ve İsviçre Frangı tabanlı stabilcoinler için resmi onayların alındığı belirtildi. Bu sayede fonların farklı hizmet sağlayıcılar aracılığıyla yerel itibari paraya çevrilebileceği belirtildi. Süreç tamamlandığında Lugano, dünyada kripto para ödeme ekonomisi uygulayan ilk merkez olacak.

Lugano, yerel işletmelerin bu uygulamayı destekleyecek teknolojik altyapıya sahip olup olmadığını test etmek için Tether ve diğer hizmet sağlayıcılarla birlikte çalışmaya başlayacak. Lightning Network, Lugano’nun servislere entegre edeceği çözümlerden biri olacak.

Tether’e göre, işbirliği ile Bitcoin, Lugano’da fiili resmi para birimi haline geldi.

Ayrıca etkinlikte 26-28 Ekim tarihlerinde Lugano’da “Bitcoin World Forum”un yapılacağı bilgisi de verildi. Lugano, 62 bini aşkın nüfusuyla İsviçre’nin dokuzuncu büyük şehridir.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
brezilya merkez bankası cbdc ortaklarını açıkladı

Brezilya Merkez Bankası CBDC Ortaklarını Açıkladı

Sonraki Haber
i̇sviçre'nin şu şehrinde bitcoin ve tether yasal i̇hale olarak kabul edildi!

İsviçre’nin Şu Şehrinde Bitcoin ve Tether Yasal İhale Olarak Kabul Edildi!

İlgili Haberler